O figurę i zdrowie zadbaj pod okiem dietetyka

Pruszków

Wiosna i lato to idealny czas do rozpoczęcia walki o piękną figurę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podstawą jest tu zbilansowana dieta, a nie tylko zajęcia na siłowni. Tu z pomocą przychodzą specjaliści z pruszkowskiej placówki Naturhouse.

W minioną sobotę w placówce Naturhouse przy al. Armii Krajowej odbył się dzień otwarty. W miłej atmosferze można było porozmawiać o metodzie, skorzystać z porad dietetyka, dowiedzieć się o suplementach wspomagających dietę oraz skosztować pysznych i zdrowych przekąsek. – Wiosna i lato to idealny okres na zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze. Ogrom warzyw i owoców dostępnych na wyciągnięcie ręki ułatwia nam walkę o sylwetkę. Z naszych usług korzystają ludzie z nadwagą, ale warto tu wspomnieć, że osoby szczupłe nie zawsze dobrze się ze sobą czują. I nie zawsze chodzi tu o wagę, a o ogólne samopoczucie –  zaznacza Katarzyna Romanek dietetyk z Naturhouse. – Jesteśmy w stanie przygotować plan dietetyczny dla wszystkich. Wskazujemy jaka ścieżka jest najlepsza by uzyskać pożądany przez klienta efekt – dodaje. 

Naturhouse oferuje zarówno krótkie kilkutygodniowe kuracje, jak i kilkumiesięczne. Z porad dietetyka mogą, a nawet powinny korzystać osoby z cukrzycą, nadciśnieniem czy podwyższonym cholesterolem – Stosowanie diet na własną rękę nie zawsze jest bezpieczne. I nie zawsze daje trwałe efekt. My staramy się nauczyć klientów tego jak się mają odżywać na co dzień jakie produkty wybierać i jak czytać etykiety. Zmiana diety nie może   być chwilowa — zaznacza Romanek.

Kuracja w Naturhouse rozpoczyna się od konsultacji z dietetykiem. Ta pierwsza jest bezpłatna. Później dobierana jest odpowiednia kuracja. Następnie klient otrzymuje plan żywieniowy oraz suplementację dostosowaną do potrzeb organizmu i co tydzień musi pojawić się na wizycie kontrolnej. Tak częste wizyty pozwalają na wychwycenie ewentualnych błędów, motywowanie i odpowiednią kontrolę.

Na własnej skórze sprawdziliśmy jak wygląda pierwsza konsultacja u dietetyka Naturhouse. Spotkanie rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, który skupia się głównie na tematyce związanej z odżywianiem. Dietetyk pyta o nasze nawyki żywieniowe, dopytuje o ilość spożywanej wody oraz o ogólne samopoczucie. Następnie należy rozebrać się do bielizny i rozpoczyna się proces ważenia i mierzenia. Dietetyk dysponuje specjalną wagą, która pokazuje poziom tłuszcz, wody i masy mieśniowej w naszym organizmie. Na podstawie wyników dowiadujemy się czy mamy nadwagę, niedowagę lub czy nasza waga jest w granicach normy. Dietetyk informuje nas również o masie tłuszczowej oraz innych ważnych elementach. Dzięki wadze jest także w stanie określić czy pijemy dużo czy mało wody. Jednym słowem tej wagi nie da się oszukać.

Kolejna część wizyty to ogólne porady dotyczące żywienia, które są dostosowane do wyników wcześniej przeprowadzonych pomiarów. Dietetyk proponuje również kuracje dietetyczne dobrane do naszych oczekiwań i wyników. Taka wizyta trwa od 25 do 40 minut.

Naturhouse to nie tylko dietetycy. Klienci znajdą tu wszystko czego potrzebują do rozpoczęcia zdrowej diety. – Dysponujemy szeroką gamą suplementów, które wspomagają proces wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych. W Naturhouse zachęcamy naszych podopiecznych do podejmowania wyzwań, motywujemy ich, a w chwilach kryzysu, bo i takie się zdarzają wspieramy – zaznacza Katarzyna Romanek. – Zapraszamy wszystkich na bezpłatną konsultację do naszego Centrum Dietetycznego – dodaje.

Naturhouse
al. Armii Krajowej 36
Pruszków
tel. 790 840 790

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Środa 12.00 – 20.00
Wtorek, Czwartek 10.00 – 18.00
Piątek 8.00 – 16.00

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.