Nożownik z ul. Chopina przejdzie badania psychiatryczne

Pruszków

Wracamy do sprawy, która w sierpniu zeszłego roku wstrząsnęła mieszkańcami Pruszkowa. Chodzi o atak nożem na mężczyznę w kamienicy przy ul. Chopina. Sprawca nadal pozostaje w areszcie. Prokuratura będzie sprawdzać czy był poczytalny.

Do ataku doszło w połowie sierpnia ubiegłego roku. Krystian M. miał zadać swemu koledze ciężkie rany nożem, po czym uciekł z mieszkania. Mężczyznę udało się zatrzymać kilka dni później. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Kiedy Krystian M. stanie przed sądem? Tego na razie nie wiemy. Sędzia przychylił się do wniosków o przedłużenie aresztu, więc mężczyzna nadal przebywa za kratkami. W międzyczasie prokurator postanowił o konieczności przeprowadzenia badań psychiatrycznych. – Zostanie przeprowadzona obserwacja sądowo-psychiatryczna podejrzanego. Na jej podstawie stwierdzimy czy był on poczytalny czy nie. Od tego zależy czy do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia czy wniosek o internację – wyjaśnia Przemysław Paluch, prokurator rejonowy w Pruszkowie.

Mężczyzna może więc nie trafić do więzienia, a do zakładu psychiatrycznego. Jak ustaliliśmy, zarzuty wobec Krystiana M. nie zmieniły się.

 

 

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Nożownik z ul. Chopina przejdzie badania psychiatryczne”

 1. ktoś pisze:

  Ta psychiatryk haha .Więzienie i to jeszcze szorowanie szczoteczką kibli.
  Rodzinka wie jak synalka morderce wyciągnąć. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Ino jo pisze:

  Najlepiej wysłać go jeszcze na wczasy. Może wyspy kanaryjskie? Być może doszło do rozstroju nerwowego, a nie można ryzykować pogłębienia stanu w przypadku, gdyby pogoda nad Bałtykiem nie dopisała.

 3. .... pisze:

  Zwykły gimbus ćpun zadźgał znajomego po mefedronie, zaraz mu wpisza odpowiednią diagnozę i jak dobrze pójdzie to wyjdzie z Tworek z podsądnego za pół roku i zrobi to samo

 4. cccccc pisze:

  co to za nowa moda na niepoczytalność??? winny powinien poniesc odpowiednia kare!!! Czy choroba psychiczna tlumaczy zbrodnie? nie!!!

 5. Głos pisze:

  Z tego co wiem ,świetnie daje sobie radę za kratkami ale przyświruje pawiana i będzie leczony…Później ze zrytą banią od leków po opuszczeniu psychiatryka zabije kogoś na ulicy np. wbijając mu kosę…Z żółtymi papierami pójdzie spokojnie ‚siedzieć’ w miejsce odosobnienia (nie mylić z więzieniem)

 6. W załączniku do pisze:

  Nie da się przeszło do Grodziska Mazowieckiego

 7. Spoleczniak pisze:

  Kara śmierci dla tego obcego co nie potrafi się odnaleźć wśród nich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły