Nowy sprzęt na trzy place zabaw

Region

Place zabaw w Nowych Grocholicach, Raszynie I i Słominie otrzymają nowy sprzęt. Gmina na zakupy, które sołectwa zrobią według swoich potrzeb, przeznaczyła ponad 66 tys. zł.

Gmina Raszyn jeszcze w ubiegłym roku podjęła uchwały dotyczące przyznania pieniędzy, z których sfinansowane zostanie wyposażenie trzech placów zabaw. Fundusz sołecki Nowych Grocholic ma do wydania ok. 26 tys. zł, Słomina – ok. 13 tys. zł, a Raszyna I – ok. 27 tys. zł. O tym, jakie elementy wzbogacą placową infrastrukturę, decydują mieszkańcy. – To taki sprawdzian z lokalnej demokracji – żartuje wójt Andrzej Zaręba. – Zakup wyposażenia na place zabaw finansowany będzie z funduszy sołeckich. Dlatego sołectwa są podmiotem, który decyduje, co w ramach przyznanej kwoty zostanie zakupione. Jest jeden warunek, przyznane środki muszą być wydane w tym roku. Jeśli nie, to pieniądze przepadną – dodaje. Termin, w jakim urząd gminy ogłosi przetargi na wyposażenie placów, zależy od tego, kiedy dany sołtys lub przewodniczący rady osiedla zgłosi konkretne zapotrzebowanie.

Już jednak wiadomo, że Słomin sprawi niespodziankę młodzieży. Tamtejszy plac zabaw wyposażony zostanie w przyrządy do ćwiczeń podobne do tych, jakie wykorzystywane są na siłowniach. Zaś na placu zabaw w Raszynie I przy ul. Jesiennej przybędzie atrakcji dla młodszych dzieci. – W ubiegłym roku kupiony został m.in. stół do gry w ping-ponga, zamontowano piaskownicę i ławeczki. Teraz myślimy m.in. o zabawkach na sprężynach, np. konikach, huśtawkach – mówi Henryka Koper, przewodnicząca zarządu osiedla Raszyn I.

Nowe Grocholice także są w trakcie konkretyzowania tego, co znajdzie się na placu zabaw przy ul. Moniuszki. – Nie chcemy podejmować pochopnych decyzji. Dlatego zastanawiamy się, konsultujemy. Dokonując wyboru musimy kierować się kwotą, jaką mamy do wydania. Jedną z rzeczy do których się przymierzamy, jest stół do ping-ponga – mówi Tadeusz Pilarski, przewodniczący zarządu osiedla Nowe Grocholice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.