Nowy sposób na ładowanie Warszawskiej Karty Miejskiej

Region

Już od najbliższego poniedziałku Warszawską Kartę Miejską będzie można naładować przez internet. ZTM wprowadzi taką możliwość we współpracy z Mennicą Polską.

To ma być prawdziwy hit. Po wprowadzeniu możliwości zakupu przez komórkę, teraz będzie można naładować Kartę Miejską przez internet. Na razie tylko bilety 30- i 90-dniowe, ale ZTM zapowiada, że pod koniec roku rozszerzy tę możliwość o kolejne rodzaje.

W całej tej innowacyjności jest jedno ale. Po zakupie biletu przez internet, trzeba będzie udać się do jednego ze specjalnych punktów, aby aktywować kartę. Potem trzeba ją będzie aktywować drugi raz zbliżając do kasownika lub bramki w metrze.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, ZTM ustawi 50 specjalnych urządzeń na stacjach podziemnej kolejki i w punktach obsługi pasażera. Według zapowiedzi Mennicy Polskiej, która obsłuży system, do końca roku pojawi się kolejnych 150-250 punktów.

Przy zakupie biletu przez internet, będzie nawet możliwość otrzymania faktury. Mennica prześle ją bezpłatnie w ciągu dwóch tygodni od transakcji.

– System jest dokładnie przetestowany i gwarantuje bezpieczeństwo transakcji – powiedział Henryk Piłka, koordynator projektu z ramienia ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.