Nowy obiekt sportowy w Grodzisku Mazowieckim

Region

Na istniejącym boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim stanął namiot. Dzięki niemu uczniowie uzyskali całoroczną halę sportową.

-Pomysł zaczerpnęliśmy od Szwedów gdzie takie obiekty są bardzo popularne –powiedział Ryszard Koniewicz  – przedstawiciel firmy Kontent, która wyprodukowała zadaszenie. Zimą do takiego namiotu wstawia się dmuchawy ciepłego powietrza i z obiektu można korzystać niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Ważne jest to, że montaż zadaszenia trwa zaledwie trzy dni.

Uczniowie otrzymali w ten sposób kryte boisko do kosza i siatkówki o wymiarach 18×30 m. Namiot wykonany jest z PCV, zaimpregnowano go środkami grzybobójczymi , posiada także atest na niezapalność.

-Musieliśmy zrezygnować z użytkowania małej sali gimnastycznej i siłowni, które znajdują się na trzecim piętrze w szkole, ponieważ nie spełniały  one norm przeciwpożarowych. Trzeba było zatem szybko znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Pomysł na zadaszone boisko spodobał mi się i co ważne nie wiązał się z wielkimi wydatkami  – powiedział dyr. Zespołu Szkół nr 1 – Andrzej Okurowski.

Koszt postawienia namiotu na istniejącym boisku to 80 tys. zł. Pieniądze na inwestycję przekazało starostwo powiatowe w Grodzisku Mazowieckim.

W piątek uczniowie i nauczyciele rozegrali na nowym obiekcie mecz siatkówki w ramach święta szkoły.


fot. EA

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.