Nowy deweloper gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji

Region

Trzy lata temu kupili wymarzone mieszkania na nowym Osiedlu Zdrój. Gdy dowiedzieli się, że deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji ogłosił upadłość, padł na nich blady strach. Klienci nieistniejącej już spółki Edbud mogą jednak odetchnąć z ulgą. Inwestycję dokończy nowy inwestor, firma Golub Gethouse.

W sobotę, 18 grudnia br., w Pałacyku Otrębusy odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Golub GetHouse – inwestora osiedla Oligo Park w Pruszkowie, przy ul. B. Prusa z przyszłymi mieszkańcami.

Osiedle budowane przy ul. B. Prusa 43 początkowo nosiło nazwę Osiedle Zdrój. Inwestycja była realizowana przez warszawską spółkę Edbud . Po śmierci prezesa firma zaczęła mieć kłopoty finansowe. Na przyszłych lokatorów, którzy zdążyli wpłacić pieniądze za nowe mieszkania, padł blady strach. Wkrótce jednak inwestycję udało się przejąć firmie Golub GetHouse. Od tej pory nowe osiedle nosi nazwę Oligo Park.

Uciekliśmy śmierci spod łopaty, wydawało się, że Edbud S.A. to solidna, stabilna firma budowlana, a jednak okazało się inaczej. Na szczęście widać, że panowie z Golub GetHouse solidnie wzięli się do roboty i uratujemy nasze mieszkania – cieszy się Michał Hajduk, który kupił lokal jeszcze od Edbudu.

Prezes spółki Golub Gethouse zapewniał mieszkańców, że ich pieniądze są bezpieczne. – Wszyscy lokatorzy, którzy wpłacili pieniądze, na pewno dostaną mieszkania – uspokajał podczas spotkania Cezary Jarząbek, prezes firmy „Golub GetHouse”.

„Oligo Park” będzie kompleksem budynków o niskiej i kameralnej zabudowie. Znajdzie się tam 260 mieszkań o powierzchni od 30 do 107 metrów kw. Każde z nich będzie posiadało balkon, taras lub ogródek. Na klatkach schodowych będą windy. Do dyspozycji lokatorów zostaną oddane również: garaże podziemne, podjazdy dla niepełnosprawnych, internet i telewizja. Ale to nie wszystko. Przyszli lokatorzy mogą liczyć również na: ochronę, klub fitness, pokój kinowy, pokój zabaw dla dzieci, przechowalnię rowerów i wózków oraz punkt odbioru paczek. Wszystkie obiekty będą znajdowały się pod ochroną. Mieszkania zostaną oddane do użytku w styczniu 2012 roku, ich koszt wyniesie od 5800 do 6600 za metr kw. Do każdego mieszkania musi zostać zakupione miejsce postojowe za 28 tys. zł. Jak twierdzi Jakub Bratos, przedstawiciel Golub GetHouse: – Oligo Park jest miejscem wyjątkowym, są jeszcze wolne mieszkania.  

Firma Golub GetHouse posiada 50-letnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji inwestycji w USA, Polsce oraz innych krajach europejskich. GGB zrealizował m.in. budowę: biurowców „Point 48” i „Warsaw Financial Center” w Warszawie, „The Streeter” w Chicago oraz „The Ravines” w Stanach Zjednoczonych.  

Pruszkowskie osiedle będzie budowane przez firmę Strabag, która jest częścią austriackiego koncernu Strabag S.A. i do tej pory zrealizowała takie projekty jak: Galeria Jurajska w Częstochowie czy remont konserwatorski hotelu Polonia Palace w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.