Nowy bezpłatny parking na ulicy Kierlańczyków

Region

Już niebawem w centrum miasta zostanie oddany do użytku nowy parking. Powstaną tu miejsca dla około 40 samochodów.

Przy ul. Kierlańczyków w Grodzisku Mazowieckim znajdują się sąd rejonowy, komisariat policji i kancelaria adwokacka. Interesantów jest więc wielu, a o wolne miejsce do zaparkowania samochodu jest tu bardzo trudno.

– Praktycznie jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przyjechać do sądu i znaleźć wolne miejsce na parkingu. Sytuację dodatkowo utrudniają mieszkańcy okolicznych bloków, którzy notorycznie zostawiają tu swoje auta i to na długi czas. Przez to potem brakuje miejsc dla interesantów – mówi Robert, mieszkaniec Milanówka.

Wolnych miejsc dla samochodów brakuje również przy sąsiedniej ul. Bartniaka. Szczególnie nauczyciele z położonej tutaj Szkoły Podstawowej nr 1 mają problem z zaparkowaniem swoich aut, dlatego stoją one wzdłuż chodnika i w ten sposób utrudniają lub nawet uniemożliwiają przejście pieszym.

W związku z tymi problemami, władze Grodziska Mazowieckiego podjęły decyzję o budowie bezpłatnego i ogólnodostępnego parkingu przy ul. Kierlańczyków. Ma on powstać w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W okolicy, prawdopodobnie przy ul. Zondka, planowana jest także budowa kolejnego takiego obiektu.

Pomimo budowy nowych parkingów, wolnych miejsc dla samochodów w Grodzisku wciąż brakuje. Problem ten szczególnie doskwiera mieszkańcom, którzy samochodem dojeżdżają do centrum miasta, a potem przesiadają się do pociągu lub kolejki WKD. Rozwiązaniem byłoby zatem stworzenie parkingu typu Park & Ride. Władze Grodziska nie planują jednak na razie takiego rozwiązania. – Rzeczywiście, prowadziliśmy rozmowy na ten temat, ale na razie możemy zapewnić jedynie ogólnodostępny parking przy ul. 1 Maja, który częściowo położony jest na terenach gminnych i kolejowych – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Ale przede wszystkim chcemy przekonać mieszkańców do korzystania z wolnych miejsc po północnej stronie torów.

W planach grodziskich włodarzy na 2012 r. była również budowa parkingu wielopoziomowego. Inwestycja miała powstać do spółki z firmami prywatnymi, ale na razie nie dojdzie ona do skutku.

Władze Grodziska wciąż szukają lokalizacji do budowy nowych parkingów. Według Piotra Galińskiego, brakuje jeszcze około 300–400 miejsc, żeby zaspokoić parkingowe potrzeby miasta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.