Nowy teren rekreacyjny już po wakacjach?

Grodzisk Maz.

Na terenie „szóstki” ma powstać miejsce do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Choć oferty złożone w przetargu przewyższały zakładany kosztorys, to gmina postanowiła dołożyć brakujące środki. W poniedziałek grodziscy włodarze podpisali umowę z firmą Sorted z Piastowa.

– Park ten jest elementem dużego projektu zagospodarowania terenu przy planowanej hali sportowej, gdzie powstanie też lodowisko i skatepark. Nowy teren rekreacyjny będzie bardzo nowoczesny i bezpieczny zarówno dla dzieci i młodzieży – podkreśla Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Co znajdzie się na tym terenie? Zaplanowano budowę boiska do badmintona i siatkówki, plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, stworzenie ścieżek pieszo-jezdnych oraz dodatkowe nasadzenia zieleni. – Zdecydowanie największą atrakcją będzie pumptrack, czyli tor z różnymi stopniami pochyłości, na których będą mogli jeździć użytkownicy rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Będzie to najdłuższy tor modułowy w Polsce – mówi Grzegorz Chmielewski przedstawiciel wykonawcy. 

Inwestycja pochłonie 1,4 mln zł. Zgodnie z zapisami umowy park ma być gotowy do końca listopada. Ale wiele wskazuje na to, że z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji grodziszczanie skorzystają wcześniej. – Firma Sorted z Piastowa, pomimo umownego terminu wyznaczonego na koniec listopada zapowiada zakończenie robót tuż po wakacjach – podkreśla grodziski magistrat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.