Nowy rozkład na WKD już niebawem

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała już rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 13 grudnia. – Podróżni nie powinni się spodziewać większych rewolucji – podkreślają kolejarze.

Każdego roku w grudniu w życie wchodzą nowe rozkłady na kolei. Dotyczy to nie tylko ogólnopolskich przewoźników, ale również tych lokalnych. Nowy rozkład jazdy opublikowała również Warszawska Kolej Dojazdowa. Wukadki według nowego planu będą kursować już od 13 grudnia. Przewoźnik zaznaczył również, że w 24 grudnia br. i 2 maja 2016 pociągi będą kursować według rozkładu weekendowego. Nowością są oznaczenia poszczególnych relacji, ale te nie są dla pasażerów istotne. – Oznaczenia kursów jako A1 i A12 wynika z „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Mazowieckiego”. Jednak dla podróżnych nie będą miały one większego znaczenia – zaznacza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Przyglądając się rozkładowi WKD można odnieść wrażenie, że zaledwie 13 kursów jest prowadzonych pojazdami niskopodłogowymi. Krzysztof Kulesza: – Te kursy, które zostały oznaczone w rozkładzie jako realizowane przez pojazd niskopodłogowy są niejako gwarancją dla pasażerów, że o tej godzinie na stacji pojawi się właśnie taki pojazd. O ile nie dojdzie do nieprzewidzianych awarii. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych godzinach pojazdy niskopodłogowe nie kursują. Podróżni zawsze mogą skontaktować się z dyspozytorem ruchu, który poinformuje o tym jaki pojazd będzie obsługiwał konkretny kurs – tłumaczy rzecznik WKD. – Co ciekawe ostatnio otrzymaliśmy zapytanie w jakich godzinach na trasie kursują… stare składy – dodaje.

Podróżni muszą jednak pamiętać, że przyszły rok na WKD nie będzie „różowy”. Przewoźnik w wakacje będzie prowadził dalsze prace związane z modernizacją torowiska. Chodzi tu dokładnie o remont toru nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów WKD. Prace torowe będą się wiązały z utrudnieniami oraz zmianami w rozkładzie. – Remont będzie wiązał się z utrudnieniami, jednak dziś jest jeszcze za wcześnie by mówić o tym jak będzie wyglądała organizacja ruchu WKD w jego trakcie – zaznacza Kulesza.

Z nowym rozkładem WKD można zapoznać się tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.