Nowy rozkład linii 1

Pruszków

Podróżujący pruszkowską linią 1 muszą przygotować się na zmiany. Od 20 lutego autobus będzie kursował według nowego rozkładu jazdy.

Trasa linii 1 liczy sześć przystanków: Osiedle Staszica (pętla), Jasna, Ołówkowa, Moniuszki, Pałacyk Sokoła i PKP Pruszków. Można ją pokonać w zaledwie siedem minut. Obecny rozkład jazdy obowiązuje od 9 stycznia, jednak szykują się pewne modyfikacje. – 20 lutego 2017 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy autobusu linii nr 1 pruszkowskiej komunikacji miejskiej –  poinformował urząd.

Sprawdźmy zatem, jak wyglądają zmiany. Dotychczas pierwszy kurs linia 1 realizowała o 4.30 z osiedla Staszica. Zgodnie z nowym rozkładem, będzie on odbywał się o 4.40. W godzinach porannych (do 8.00) zaplanowano 13 kursów, wcześniej było ich dziesięć. Sytuacja wygląda inaczej w godzinach wieczornych. Dotychczas po 20.00 na trasie os. Staszica-PKP realizowało dziesięć kursów (z kolei w przeciwnym kierunku 11), od 20 lutego będzie ich osiem. Przybędzie za to kursów w godzinach 13.00-15.00. Nowy rozkład jazdy dostępny jest tu

Od lipca 2016 roku mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z sześciu linii autobusowych. Przez cztery lata za ich obsługę odpowiada firma PKS Grodzisk Mazowiecki. Warto dodać, że powstanie nowej siatki połączeń poprzedziły konsultacje społeczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.