Nowy rozkład i spore utrudnienia dla pasażerów kolei

Region

W pierwszej połowie marca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na „dużej” kolei. I niestety pojawią się utrudnienia. W tym m.in. związane z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na odcinku Pruszków-Warszawa Włochy.

Wszystko przez prace modernizacyjne, jakie na szlaku kontynuuje PKP PLK. Odbiją się one na kursowaniu pociągów i niestety także na podróżnych. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać 10 marca, ale kłopoty zaczną się nieco później.

29 marca od godz. 23.00 do 1 kwietnia do godz. 04.40 będzie zamknięty jeden tor na szlaku Pruszków-Warszawa Włochy. Ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po jednym czynnym torze.

Podobnie będzie w maju. – Wystąpią utrudnienia związane z pracami remontowymi na szlaku Pruszków-Warszawa Włochy, będzie zamknięty jeden tor i ruch pociągów odbywał się będzie wahadłowo po jednym czynnym torze od 6 do 14 maja w dni robocze w godz. 9.45-20.00; od 16 do 27 maja w dni robocze w godz. 9.45-20.00, 15 maja w godz. 8.00-16.00 z uwagi na prace w torze 3 w stacji Warszawa Włochy – informują Koleje Mazowieckie.

To jeszcze nie wszystko. Pod koniec maja prace przeniosą się na szlak za Pruszkowem. Od 28 maja do 7 czerwca utrudnienia wystąpią na odcinku do Grodziska. – Powyższe terminy wiążą się ze zmianą rozkładu jazdy pociągów. Część pociągów będzie kursować z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek i Piastów – zaznaczają kolejarze.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie tu.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Nowy rozkład i spore utrudnienia dla pasażerów kolei”

 1. xxtoday pisze:

  Chyba rzeczywiście jedynym wyjściem jest zgłoszenie tego do unii europejskiej żeby nieudacznikom zabrali pieniądze. To co się wyprawia na tej linii to jeden wielki skandal, którym nikt się nie interesuje. To jest już sprawa dla prokuratora a wszyscy odpowiedzialni siedzą cicho. Może jak się nagłośni ten bajzel to ktoś z unii się tym zainteresuje bo w Polsce każdemu ten temat wisi.

 2. Pasażerka pisze:

  Skandal, jak PKP nie mogło podczas rocznego (czy ponad rocznego) zamknięcia torów nie wykonać wszystkich niezbędnych prac!!!!! Jakieś służby powinny się tym zająć.

 3. tubylec pisze:

  Dziw bierze dlaczego tą inwestycja nie zajęła się jeszcze prokuratura. Inwestor olewa to tym bardziej olewa wykonawca. Tylko idioci z Unii którzy dali na ten cyrk wagon pieniędzy nadal nic nie wiedzą. Można by godzinami wypisywać jak to na budowie dworca „pracuje” dwóch ludzi a praca nawet w lecie trwa od ósmej do szesnastej. Ale po co – wszyscy widzą tą super ważną i potrzebną budowę.
  Jednym słowem jak inwestor zapłaci za ten cyrk to znaczy, że sam robi za małpę

  • Wilku starszy pisze:

   Od 8 do 16 czyli pracują 8 godzin. Na zachodzie po 6 się robi? A ile byś chciał żeby zaiwaniali??? Po 13 godzin??? Dałbym ci lopate i wygonil żebyś robił, pod nadzorem, tylko z jedną przerwa a jak byś się zatrzymywał to kijem po plecach!to że sam zaiwaniasz w korpo ze szczurami na szefuncia po nocach nie znaczy że inni też mają harowac jak woly żebyś se mógł wygodnie jak pan do roboty pociągiem dojechać!

   • Autochton pisze:

    Zasadniczo masz rację, kto to widział wygodnie pociągiem? Oj przewraca się niektórym w główkach 🙂

   • Wilku Starszy pisze:

    Zostaw – mój – nick – w – spokoju. Nie podpisuj swoich wysrywów intelektualnych moim pseudonimem. Nie życzę sobie być kojarzony z tym co wypisujesz!

    • A.B. pisze:

     Ogarnij człowieku że stacja była wyłączona z ruchu przez ponad rok. Jeździ tendy masa ludzi i chcieliby w ogóle dojechać do pracy. Jazda w godzinach szczytu ma mało wspólnego z wygodą.

 4. Jcjdkksks pisze:

  Nie chodzi o to zeby zrobic, tylko zeby robic.

 5. Anonim pisze:

  Była komunikacja zastępcza nie było problemów z dojazdem i chodziła częściej

 6. agentj pisze:

  Dlatego podziękowałem kompromitacji miejskiej i jeżdżę samochodem – często 2 razy szybciej (nawet włączając stanie w korku), nie śmierdzi żulami, nie trzeba spotykać jakichś dziwnych kreatur wśród pasażerów, ciepło i planowo. Jedyna wada to kilkaset zł więcej za miejsce parkingowe i paliwo.

 7. Dolejlama pisze:

  A WKD to jakaś wąskotorówka, że piszecie o „dużej” kolei?

 8. Karol pisze:

  PKP to jakiś żarcik na masową skalę za pieniądze podatników.

 9. jot pisze:

  Wieczne narzekania mieszkańców, nie robią źle, robią też źle 🙂 Ja np dzisiaj widziałem w Piastowie jak jacyś robotnicy schodzili do przejścia podziemnego więc idą do przodu prace 🙂

  • Gość pisze:

   Prace miały zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 więc ludzie narzekają i mają do tego prawo. Skoro trwa remont to powinni ceny biletów o połowę obniżyć od początku jego trwania a nie płaci się normalną cenę. Ktoś kto jeździ sporadycznie nie wie jak dużo jest problemów z dojazdami do miejsc docelowych

  • none pisze:

   Jako robią źle i trzeba poprawiać, to co się dziwisz?

  • Autochton pisze:

   Ironia zawsze w cenie;)

  • Anonim pisze:

   A nie no jak schodzili do przejścia to luz. Co tam niespełnione obietnice, terminy, jakość i fachowość. Przecież ROBOTNICY SCHODZILI, pewnie pracują. Więc zamknąć japy i potulnie czekać. A i za bilety płacić pełną stawkę! Komuna wiecznie żywa.

 10. Maturzysta pisze:

  Idealnie akurat na matury 🙂

 11. Zgredzio pisze:

  Hmmm a cóż to za niespodzianka znowu? Przecież ponoć gdy zdecydowaliśmy się na całkowicie zamknięty ruch pociągów do Pruszkowa, wszystkie prace miały być wykonane sprawnie i bez problemowo. A tu sie okazuje że nasi kolejarze znowu zgotowali niespodzianke? ŻENADA PKP

 12. korpoludek pisze:

  To jest jakiś żart? Dopiero co była ROCZNA modernizacja linii, która nadal jest niezakończona i pociągi jeżdzą jak chcą. A teraz znowu MIESIĄC ruchu wahadłowego? Zgłaszam skargę do unii europejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły