Nowy rozkład dla jedynki

Pruszków

Dobra informacja dla pasażerów linii nr 1. Od 8 lutego zmienia się rozkład jazdy tej pruszkowskiej linii autobusowej. Kursów będą lepiej dopasowane do rozkładów SKM.

Linia nr 1 ma już kilkuletnią „historię”. Początkowo połączenie obsługujące trasę Os. Staszica – PKP Pruszków funkcjonowało pod szyldem L11. Za organizację linii oraz rozkłady odpowiadał wtedy Zarząd Transportu Miejskiego. Funkcjonowanie linii w takim kształcie było jednak bardzo kosztowne dla miasta, dlatego też władze Pruszkowa postanowiły samodzielnie zorganizować to połączenie i uruchomiły linię nr 1.

Autobusy z przystanków odjeżdżają wypełnione po brzegi, jednak podróżni mają wiele zastrzeżeń do linii. Głównie chodzi o godziny odjazdów i przyjazdów autobusy na przystanek przy stacji PKP. Rozkłady jazdy pociągu nie jest dostosowany do godzin odjazdu pociągów, głównie SKM.

Od 8 lutego w życie wchodzi nowy rozkład jazdy autobusów linii nr 1. Skończą się również problemy z niedostosowaniem rozkładu jazdy autobusu do rozkładu SKM. Sprawdziliśmy „jedynka” na stację będzie podjeżdżać na kilka minut przed odjazdem pociągu. Przykład: rano autobus przy stacji pojawi się m.in. o godz. 6.17. SKM do stolicy odjeżdża 6 minut później, czyli o 6:23. Dzięki zwiększeniu liczby kursów udało się dopasować rozkłady. Poszkodowani nie powinni być również ci, którzy korzystają z pociągów Kolei Mazowieckich. Na skład KM również nie trzeba będzie długo czekać.

W pierwszy kurs z os. Staszica linia nr 1 wyruszy dwie minuty później niż dotychczas, czyli o 4.38.  Ostatni kurs wyruszy spod stacji o 23.28, czyli 5 minut po przyjeździe pociągu SKM. Podróżni, którzy do Pruszkowa wrócą ostatnią eskaemką o godz. 0:23, do domu będą musieli wrócić… spacerem.

Rozkład jazdy autobusy linii nr 1 jest dostępny tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.