Nowy przystanek na linii 447

Brwinów

W ramach modernizacji linii 447 na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy pojawi się nowy przystanek kolejowy w Parzniewie. Prace budowlane już trwają.

Remont podmiejskiej linii kolejowej podróżnym kojarzy się tylko z gigantycznymi utrudnieniami. I nie ma się co dziwić, bowiem likwidacja połączeń kolejowych na rok na jednym z najbardziej obciążonych szlaków kolejowych w kraju niczego dobrego nie zwiastuje.

Jednak po zakończeniu remontu podróżni zyskają wiele udogodnień. Jednym z nich będzie nowy przystanek kolejowy pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem. Pociągi będą się zatrzymywać przy peronach w Parzniewie.

Kolejarze zachwalają nowy obiekt. Przystanek kolejowy został bowiem zaprojektowany tak, by wpisać się w wygląd pozostałych peronów na naszej linii kolejowej. Podobne rozwiązanie zastosowano w trakcie budowy przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Głównie chodzi tu o kształt wiat peronowych.

Podróżni do swojej dyspozycji będą mieli dogodny tunel, który ułatwi dojście na peron oraz połączy ul. 36 P.P. Legii Akademickiej z ul. Przejazdową.

Peron zostanie wyposażony w ławeczki, urządzenia głosowej i wizualnej informacji podróżnych oraz odpowiednie oznakowanie. Osoby niepełnosprawne będą mogły wygodnie dostać się na peron przy pomocy wind. – Aby zachęcić mieszkańców do podróży koleją, przy przystanku wybudowany zostanie parking dla samochodów. W pobliżu wind pojawią się także specjalne miejsca oczekiwania na pociąg dla osób niepełnosprawnych. Również aktywni mieszkańcy znajdą coś dla siebie – powstanie co najmniej 10-stanowiskowy stojak na rowery – zaznaczają kolejarze.

PKP PLK informuje, że podróżni będą mogli korzystać z nowego przystanku pod koniec przyszłego roku. Oby określenie terminów szło kolejarzom lepiej niż wskazywanie lokalizacji przystanku. W informacji prasowej pojawiła się bowiem informacja, że Parzniew to osiedle w… Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.