Nowy pomysł na targowisko

Brwinów

Targowisko w Brwinowie czeka modernizacja – to pewne. Ale jak będzie ostatecznie wyglądało, jeszcze nie wiadomo. Gmina opracowała nową koncepcję targowiska.

Według pierwotnych założeń na terenie miały pojawić się większe pawilony, droga pożarowa oraz odpowiednia przestrzeń do komunikacji w postaci dogodnych przejść. W kwietniu z opracowaniem zapoznali się właściciele nieruchomości sąsiadujących z targowiskiem, którzy przedstawili kilka uwag. Urząd naniósł poprawki i w czerwcu przedstawił uzupełnioną koncepcję. 27 czerwca rozpoczęły się konsultacje, które miały zakończyć się 4 sierpnia, jednak tak się nie stało.

Termin na zgłaszanie uwag został wydłużony. – W trakcie konsultacji, kupcy sformułowali kilka uwag. Z tego powodu, zdecydowałem o potrzebie opracowania nowego wariantu, uwzględniającego zgłoszone potrzeby – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Dlatego też, do poniedziałku 14 sierpnia przedłużamy konsultacje ws. koncepcji modernizacji targowiska – dodaje.

Nowy wariant powstał, ale czy jest lepszy od pierwszego? Mieszkańcy i kupcy mają czas, aby to ocenić i podjąć właściwą decyzję. – Chcielibyśmy wypracować ostateczną wersję koncepcji modernizacji targowiska miejskiego w Brwinowie a w przyszłym roku opracować dokumentację projektową wraz ze wszelkimi opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami. Potem będziemy szukali dofinansowań zewnętrznych, licząc, że uda się zrealizować prace budowlano-montażowe już w 2019 roku – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.

Wariant II modernizacji brwinowskiego targowiska przedstawiamy poniżej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.