Nowy park w budowie

Grodzisk Maz.

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego terenu zielonego w Grodzisku Mazowieckim. Park na osiedlu „Jaśminowa” ma być gotowy jesienią.

Do tej pory niezagodpodarowany teren przy ul. Wiklinowej raczej odstraszał niż zachęcał do wypoczynku na świeżym powietrzu. Po zakończeniu prac ma zmienić się nie do poznania, a mieszkańcy pobliskiego osiedla zyskają przyjazne miejsce do spędzania czasu pod chmurką. – Teren położony jest w północno-wschodniej części miasta. Ma kształt prostokąta. Działka otoczona jest zabudową wielorodzinną i jednorodzinną, od strony północnej teren graniczy z linią PKP. Obszar opracowania stanowi obecnie nieużytek i nie jest pielęgnowany – czytamy w dokumentacji projektowej.

Jak zostanie zagospodarowany ten obszar o powierzchni prawie 6 tys m kw.? – Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni mineralnych, założenie trawników z rolki, wykonanie placów zabaw, boisk, montaż elementów małej architektury, założenie rabat i posadzenie drzew i krzewów. W ramach tego projektu wykonane zostanie również oświetlenie parkowe – informuje grodziski magistrat.

Prace pochłoną ponad 737 tys. zł. Część tej kwoty do dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kiedy z nowego parku będzie można korzystać? – Obecnie wykonawca przystąpił do prac związanych z przygotowaniem terenu do prac zasadniczych, w tym robót geodezyjnych i niwelacji terenu. Planowane zakończenie inwestycji przypada na październik 2018 roku – zapewnia grodziski urząd gminy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.