Nowy dzierżawca baru Przystań

Pruszków

Bar Przystań w Pruszkowskim Parku Potulickich od kilku miesięcy stoi zamknięty. W czwartek odbyła się licytacja, dzięki której miasto wybrało nowego najemcę obiektu.

Bar w sercu parku cieszył się sporym powodzeniem wśród mieszkańców Pruszkowa. Najchętniej oblegany był w ciepłe wakacyjne wieczory. Wiele osób chętnie wybierało się tam ze znajomymi. Bar miał również swoich przeciwników, którzy uważali, że obiekt swoim wyglądem raczej odstraszał i że można by było w tym miejscu stworzyć coś lepszego.

Od kilku miesięcy obiekt stał pusty. W marcu na miejskich tablicach pojawiły się informacje o licytacji obiektu. Dokładnie chodziło o znalezienie nowego dzierżawcy. W czwartek odbył się ustny przetarg na dzierżawę nieruchomości. – Chętnych nie brakowało. Pięć podmiotów wpłaciło wymagane wadium w terminie. Trzy firmy zgłosiły się za późno. Na samej licytacji pojawiło się trzech zainteresowanych – poinformował nas Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Udało nam się wynegocjować stawkę 21 zł za metr kwadratowy – dodaje.

Dziś jeszcze nie wiadomo co dokładnie powstanie w budynku Baru Przystań. W ciągu miesiąca miasto podpisze z nowym dzierżawcą umowę. Jedno jest pewne obiekt może być wykorzystany na cele rekreacyjne lub gastronomię. – Dziś jeszcze nie możemy powiedzieć, kto złożył najkorzystniejszą ofertę. Czas na odwołania o 7 dni, a sam dokument z licytacji musi podpisać prezydent – dodaje Landowski.

Udało nam się ustalić, że dzierżawcą jest zupełnie nowa firma, a nie poprzedni najemca. Będziemy informować o tym co się znajdzie w obiekcie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.