Nowy bilet w ofercie WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa rozszerza swoją ofertę biletową. Od 1 lipca posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z tzw. biletu miejskiego w obrębie stacji Pruszków, Tworki i Malichy. Koszt przejazdu to 2 zł.

W ten sposób Pruszków dołączył do grona miejscowości na szlaku WKD, które swoim mieszkańcom zapewniają tańsze przejazdy na krótkich odcinkach w ich obrębie. Z podobnego rozwiązania korzysta się już w Podkowie Leśnej (stacje Podkowa Leśna Wschodnia, Podkowa Leśna Główna, Podkowa Leśna Zachodnia) oraz w Grodzisku Mazowieckim (na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Okrężna).

Informacje o wprowadzeniu biletu miejskiego także w Pruszkowie pojawiły się już na przystankach. – Potwierdza to Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Od dnia 1 lipca 2018 roku wprowadzona zostaje nowa oferta przewozowa pod nazwą „Bilet miejski” dla mieszkańców miasta Pruszkowa. Nabycie biletu w ramach tej oferty uprawnia do jednorazowego przejazdu pociągami na linii WKD w tzw. „strefie miejskiej” na terenie miasta Pruszkowa, obejmującej przystanki osobowe: Pruszków WKD, Tworki i Malichy. Bilet w ramach nowej oferty może nabyć mieszkaniec miasta Pruszkowa, posiadający Pruszkowską Kartę Mieszkańca. Opłata za „Bilet miejski” wynosi 2 zł – tłumaczy przedstawiciel „wukadki”.

Skorzystacie? Piszcie w komentarzach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.