Nowolazurowa ruszy wiosną

Region

Drogowcy twierdzą, że budowa Nowolazurowej ruszy już wiosną. Wiadomo już, że budowa trasy ruszy z dwóch stron: od Jerozolimskich i od Połczyńskiej.

Do przetargu na budowę pierwszego odcinka Nowolazurowej od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego we Włochach przystąpiło aż 15 firm. Obecnie Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który jest inwestorem tej części inwestycji pracuje nad oceną złożonych ofert. Wykonawca ma zostać wyłoniony jeszcze w styczniu. Póki, co największą szansę na zwycięstwo ma firma Strabag. Austriacy złożyli najniższą ofertę opiewającą na kwotę 123 mln złotych (tyle pieniędzy na tą inwestycje udało się uzyskać ze środków unijnych). Dodatkowo Strabag zadeklarował skrócenie terminu z 24 do 18 miesięcy. Urzędnicy zapowiadają, że pierwsze prace powinny ruszyć już wiosną, a ulica ma być przejezdna w drugiej połowie 2012 roku.

Pierwszy odcinek Nowolazurowej ma przebiegać od węzła Salomea u zbiegu Al. Jerozolimskich z pierwszym odcinkiem wylotówki na Kraków, który ma być gotowy wiosną 2012 roku. Następnie droga dotrze do ulicy Ryżowej. Dalej wiaduktem nad linią PKP Warszawa – Katowice i tunelem pod linią kolejową Warszawa Poznań. Pierwszy odcinek zakończy się na rondzie przy Chrościckiego.

Aby Nowolazurowa połączyła się z Połczyńską trzeba będzie wybudować jeszcze dwa odcinki: dzielnicowy, za który odpowiedzialne są władze Włoch i Ursusa oraz rządowy, który będzie budować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Władze dzielnic planują przeprowadzenie trasy przez tereny dawnej fabryki Ursus. Obecnie trwają już prace projektowe. Jednak przetargu na wykonawcę jeszcze nie ogłoszono.

Natomiast GDDKiA podpisała już umowę wartą 55 mln złotych z firmą Pol-Dróg, która wybuduje odcinek Nowolazurowej od ul. Gierdziejewskiego do Połczyńskiej

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.