Nowe samochody policyjne w Grodzisku

Region

Dwa bardzo szybkie samochody marki  Kia ceed otrzymała Komenda Powiatowa w Grodzisku Mazowieckim. Uroczyste poświęcenie dwóch nowoczesnych radiowozów odbyło się 21 września na placu przed Centrum Kultury.

Samochody zostały ufundowane przez Komendę stołeczną, grodziskie starostwo, gminę Grodzisk Mazowiecki i gminę Żabia Wola.

-Te samochody będą poruszały się bardzo szybko po drogach powiatu dzięki mocnym silnikom. To powinno odstraszyć potencjalnych kierowców, którzy chcieliby uciekać przed policją – powiedział burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. Podkreślił także, że gmina ma najniższą przestępczość w województwie mazowieckim.- Dla mnie, a także dla mieszkańców najważniejsze jest bezpieczeństwo. To warunek dobrego życia, dlatego staram się dbać i doceniać pracę jaką wykonują funkcjonariusze naszej komendy. Rocznie gmina przekazuje policji około 200 tysięcy złotych, honorujemy także naszych policjantów nagrodami finansowymi.

Obecny na uroczystości nadinspektor Komendy Stołecznej w stopniu generała Adam Mularz wręczył burmistrzowi Grodziska brązowy medal za wybitne zasługi dla policji.
-Nasza pomoc i wspólne akcje, które inicjujemy wraz z samorządem grodziskim to między innymi współfinansowanie sprzętu komputerowego czy pomoc w remoncie komendy w Milanówku –
Powiedział Adam Mularz.

 Gdyby nie wysokie ceny ziemi, jakie tu macie, wiele osób z Warszawy już przeprowadziłoby się do Grodziska- żartował nadinspektor .

Starosta Marek Wieżbicki przekazał Adamowi Mularzowi specjalny dyplom i podziękował za owocną współpracę, która trwa już od wielu lat.

Nowe radiowozy już wyjechały na drogi powiatu grodziskiego, głównie korzystać z nich będą policjanci z wydziału ruchu drogowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.