Nowe mieszkanie komunalne dla czterech rodzin

Region

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pod koniec roku cztery rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań. Przy ul. Jaskółczej trwa budowa dwukondygnacyjnego budynku komunalnego, w którym zaprojektowano lokale o średniej powierzchni 50 mkw. Koszt inwestycji wynosi ok. 600 tys. zł.

Pieczę nad realizacją budowy budynku sprawuje Komisja Rewizyjna Rady Miasta Podkowy Leśnej, która w swoim rocznym planie pracy uwzględniła kontrole przebiegu tej inwestycji. Obecnie są już zbudowane fundamenty i parter. – Jeśli warunki pogodowe będą dopisywać, to prace będą posuwać się do przodu i budynek oddany zostanie pod koniec 2011 r. – mówi Hanna Stefankiewicz z referatu inwestycji w Podkowie Leśnej.

Dom przy ul. Jaskółczej tworzyć będą dwa budynki połączone ze sobą klatką schodową. Każde z czterech lokali będzie mieć ok. 50 mkw. powierzchni, na której przewidziano dwa pokoje, kuchnie i łazienkę. Zaprojektowano ogrzewanie gazowe oraz po jednym miejscu parkingowym dla każdego mieszkania. Lokale oddawane będą w stanie do zamieszkania od zaraz. Na podłodze będzie  wykładzina, a łazienki będą wyposażane według uznania i potrzeb poszczególnych rodzin – z wanną lub kabiną natryskową.

O tym, kto zamieszka w nowych lokalach, zadecyduje komisja do spraw przyznawania mieszkań w domach komunalnych. Wiadomo, że nie będzie ona mieć łatwego zadania, bo  kolejka chętnych i potrzebujących jest długa, tak jak w każdym polskim mieście. Najważniejsze jednak jest to, że Podkowa inwestuje w budownictwo komunalne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.