Nowe drogi w powiecie grodziskim

Region

Trwający od ubiegłego roku remont ulicy Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim wreszcie się zakończył. Modernizacja drogi na długości 1,6 km kosztowała ponad 8 milionów zł. To nie jedyne inwestycje drogowe w powiecie.

Większość, bo aż 85 proc. kosztów pokryto ze środków unijnych, pozostałe 15 proc. kwoty wyłożył Powiat Grodziski. Już wkrótce zakończy się też remont drogi na terenie gminy Jaktorów. Ten 340 metrowy odcinek Oryszew – Henryszew – Międzyborów jest już praktycznie gotowy. Trwają tam obecnie prace wykończeniowe.

Już wkrótce kierowcy pojadą wyremontowaną drogą na terenie gminy Żabia Wola na odcinku Grodzisk – Józefina. Tu modernizowany jest ponad 500 metrowy odcinek. Kolejna ważna inwestycja prowadzona jest w tej chwili na terenie Baranowa. Tu przebudowywana jest droga z Baranowa w kierunku Serok. Najważniejszą zmianą ma być nowe rondo. Inwestycja jest realizowana w ramach Narodowego Programu Naprawy Dróg Gminnych i Powiatowych. Ponad 900 tysięcy zł na ten cel, powiat otrzymał ze skarbu państwa. Całkowity koszt to około 2 mln zł. Prace mają zakończyć się już za dwa miesiące.

To jednak nie wszystko. Zmodernizowane mają zostać także drogi w Milanówku. Na wiadukcie ma powstać bardzo potrzebny tzw.”lewoskręt”, który rozładowałby tworzące się w tym miejscu korki. Inwestycja ta stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ na razie nie wydano decyzji środowiskowej.

W końcowej fazie projektowania jest natomiast rondo na skrzyżowaniu ulic Kazimierzowskiej i Średniej. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu tych dwóch dróg powiatowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.