Nowe witacze w Pruszkowie

Pruszków

Na granicach Pruszkowa pojawiły się nowe pylony wjazdowe. Witacze zamontowano w trzech lokalizacjach.

Witacze ustawiane są przy wyjazdach do miast. Najczęściej znaki przedstawiają logo oraz podstawowe dane na temat miejscowości. Zdarza się również, że na witaczach widnieją informacje dotyczące atrakcji turystycznych czy liczby mieszkańców. 

Najbardziej znanym witaczem na świecie jest ten umieszczony w Las Vegas. Znak zamontowano w 1959 roku i uznawany jest za symbol miasta. Widnieje na nim napis „Witamy w fantastycznym Las Vegas”. Pruszkowskie witacze są również efektowne. – Pylony wjazdowe spodobały się mieszkańcom. Są czytelne i efektowne. Ich forma nawiązuje do nowego logo miasta. Przede wszystkim witacze są czytelne i widoczne z daleka – mówi Witold Konieczny z biura promocji miasta Pruszków.

Zamontowanie nowych witaczy było nieuniknione. – Poprzednie były zużyte i przedstawiały stare logo Pruszkowa. Montaż witaczy to jeden z elementów „Strategii promocji miasta Pruszkowa na lata 2013-2020" – wyjaśnia Konieczny.

Konstrukcje są podświetlone, co sprawia, że są doskonale widoczne dla kierowców również w nocy. Już z daleka widać napis. „Pruszków. Witamy!”. Obecnie witacze zamontowano w trzech lokalizacjach, ale niewykluczone, że pojawi się kolejny. – Obecnie witacze ustawione są na granicy Pruszkowa i Reguł w Al. Jerozolimskich, a także od strony zachodniej i południowej. Rozważana jest czwarta lokalizacja – zdradza Konieczny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.