Nowe sygnalizatory staną na Pszczelińskiej

Brwinów

Radni gminy Brwinów wyrazili zgodę na przekazanie pomocy rzeczowej dla Województwa Mazowieckiego. Chodzi o ustawienie sygnalizatorów na jednym z przejść dla pieszych na ul Pszczelińskiej.

Gmina Brwinów chce ustawić sygnalizację świetlną na ul. Pszczelińskiej (DW720) na przejściu dla pieszych znajdującym się pomiędzy ulicami Wspólną a Peronową. Tuż obok znajdują się dwa osiedla bloków, a mieszkańcy już od dawna zgłaszali, że przejście na drugą stronę ulicy w tym miejscu jest dla nich nie małym problemem. Wszystko przez duży ruch na ul. Pszczelińskiej. Rozwiązaniem ma być budowa sygnalizacji świetlnej na wspomnianym wcześniej przejściu.

– Nasz wniosek miałby doprowadzić do tego, że gmina Brwinów. Mamy zaprojektować sygnalizację świetlną na tym przejściu. Ale sygnalizację na przycisk, po to żeby piesi mogli bezpiecznie przechodzić przez przejście. Oczywiście w ramach dokumentacji chcemy również doświetlić to przejście – wyjaśniał na sesji Arkadiusz Kosiński, burmistrz Gminy Brwinów.

Radni jednogłośnie 18 głosami za przyjęła projekt uchwały.

Na wykonanie dokumentacji projektowej gmina chce przeznaczyć 20 tys. zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Nowe sygnalizatory staną na Pszczelińskiej”

 1. FEKETE pisze:

  są dwa zdjęcia, jedno – przejście na osiedle, i drugie przejście kilkadziesiąt metrów dalej – blisko ul.Peronowej. To będę dwie sygnalizacje jedna po drugiej ? ABSURD

 2. Lucjan pisze:

  Dla wszystkich narzekających na korki i smog jest świetne ponad 200-letnie rozwiązanie – rower. Do stacji można dojechać, w obrębie miasta szybko się poruszać. Problem szybko by znikł i można by wrócić do jazdy autem.

 3. Leon pisze:

  Zmniejszajmy płynność ruchu, smogu nigdy za dużo :/

 4. ObiektywnyKierowca pisze:

  Jeżeli będzie tylko i wyłącznie na przycisk to zdecydowanie popieram.
  Nie utrudni to na pewno ruchu aut a piesi będą mogli swobodnie przejść. Teraz jest tak, że jak jeden pas jest zakorkowany to nie widać pieszych jak wychodzą z zza stojącego na pasach auta – i jest to bardzo niebezpieczna sytuacja.

 5. POLAK pisze:

  Super, jeszcze większy korek na pszczelińskiej. Proponuję jeszcze ustawić tam fotoradar sterujący światłem, ale koniecznie tak skonfigurowany jak na powstańców i parzniewie, gdzie zapala czerwone jak się jedzie rowerem 30km/h, nie mówiąc już o samochodach jadących przepisowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły