Nowe stacje rowerów miejskich

Milanówek

Rozszerza się oferta dla rowerzystów w Milanówku. Niedawno w mieście-ogrodzie pojawił się system wypożyczalni jednośladów, teraz pojawiają się nowe stacje.

W połowie sierpnia stacje wypożyczalni rowerów stanęły w pięciu punktach na terenie miasta: przy WKD Grudów, PKP przy ul. Warszawskiej, PKP przy ul. Krakowskiej, Orliku przy ul. Sportowej i urzędzie miasta przy ul. Kościuszki. – W tych punktach naszego miasta znajdują się obecnie stacje rowerowe. Na razie jest ich pięć, ale docelowo będzie dziesięć. Aby wypożyczyć pojazd, należy pobrać na swój smartfon aplikację Blinkee.city – informował wówczas milanowski magistrat.

Teraz rowerzyści z Milanówka mogą korzystać z trzech kolejnych stacji. Zlokalizowano je przy cmentarzu (róg ul. Podgórnej i Wojska Polskiego w Milanówku), przy sklepie Społem (ul. Słowackiego w Milanówku), na rogu ul. 1 Maja i Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim. Działają one na identycznych zasadach, za pośrednictwem aplikacji. 30 min jazdy na rowerze miejskim kosztuje 1 zł.  

System wypożyczalni w takim kształcie ma jeszcze jeden cel. – Podczas jazdy wypożyczonym rowerem i skuterem zbierane będą dane dotyczące trasy oraz czasu i daty wynajęcia pojedynczego pojazdu. Dane te określą najczęściej używane szlaki komunikacyjne w mieście, co docelowo pozwoli na opracowanie kierunków działań na rzecz poprawy mobilności miejskiej, infrastruktury rowerowej, bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Dane te określą też zasadność wprowadzenia systemu roweru miejskiego w Milanówku – wyjaśniają milanowscy urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.