Nowe stacje Pruszkowskiego Roweru Miejskiego

Pruszków

W tym sezonie mieszkańcy Pruszkowa skorzystają z czterech nowych stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Pojawią się one m.in. w okolicach dworca PKP.

Pruszkowski Rower Miejski w nowym sezonie będzie miał 11 stacji z 90 rowerami. W porównaniu do lat poprzednich, pojawiły się cztery nowe lokalizacje. – Nowe lokalizacje wybrano na podstawie zgłoszeń mieszkańców. Typowano je najczęściej. Rzeczą oczywistą jest zabezpieczenie okolic dworca PKP zarówno od strony parkingu przy Waryńskiego jak i w okolicach ulicy Sienkiewicza. Park Żwirowisko to też ciekawa lokalizacja, która zabezpieczy potrzeby mieszkańców osiedla Bolesława Prusa. Budując sieć w przestrzeni całego miasta istotna jest też stacja dla dzielnic Żbików i Bąki, ul. Gałczyńskiego róg Zimnej, czyli przy budynkach wielorodzinnych, w okolicach przystanku – mówi nam Beata Czyżewska, wiceprezydent Pruszkowa.

Pruszkowski urząd miejski szykuje przetarg w tej sprawie. – Głównym warunkiem jest wybór operatora, który zapewni nam kontynuację kompatybilności z systemem, który działa w Warszawie i w Michałowicach. To jeden z ważnych zapisów przetargowych. Drugi zapis, który jest dla nas bardzo istotny, to fakt, że założenia wiążą się z rozbudową sieci również w trakcie sezonu, jeśli będzie taka możliwość, a bardzo na to liczymy. W naszym systemie działają już dwie stacje komercyjne, które powstały przy współpracy z MLP. Być może na tego typu stacje uda nam się trakcie roku pozyskać wsparcie sponsorów – wyjaśnia wiceprezydent.

Jak dodaje, od momentu rozstrzygnięcia przetargu do uruchomienia stacji rowerowych upłynie nie więcej niż sześć tygodni. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać do końca listopada.

Pełna lista stacji:

– Rejon stacji WKD Pruszków
– Ul. Plantowa na osiedlu Staszica
– Park Mazowsze
– Dzielnica Gąsin – skrzyżowanie ulic Promyka i ul. Robotniczej
– Teren CDK
– Dzielnica Ostoja – placyk na Ostoi  w rejonie ul. Zdzisława
– Ul. Spacerowa – Malichy
– Rejon PKP – przy ul. Kościuszki
– Rejon PKP – Parking przy ul. Waryńskiego
– Park Żwirowisko
– Ul. Gałczyńskiego róg ul. Zimnej

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Nowe stacje Pruszkowskiego Roweru Miejskiego”

 1. Dorotka pisze:

  A w centrum Pruszkowa nie można skorzystać z roweru miejskiego aby wybrać się na wycieczkę poza granicę miasta.

 2. Ewa pisze:

  A ja proszę o stację w centrum może przy Starostwie.

 3. Marco Burak pisze:

  To może jedna z ulic nazwać ulica Jana

 4. Pruszkowianin pisze:

  Na Zbikowie otwieraja szampany! Bedzie co przerabiac na zlom, haha!

 5. Maks pisze:

  Bez Landowskiego to już nie te same rowery. Ale skoro już są to może nazwijmy je rowery Landowskiego, należy mu się! Tylko on o nie zabiegał!

  • Och pisze:

   To nie on o nie zabiegal. Zabiegali mieszkancy.

   • Maks pisze:

    Och, Och!
    Landowski w imieniu mieszkańców!
    Nie on dla siebie, bo jeździ samochodem, ale dla Ciebie dla mnie! On zabiegał. Nikt inny.

    • och pisze:

     nie podniecaj sie tak. Kolesiowi wyplacano pensje by robil to co robil. Pensje z podatkow twoich, moich, naszych. Gdyby wykonywal prace nalezycie i z calym zaanagazowaniem, pewnie bylby dalej vice. To samo dotyczy calej poprzedniej ekipy na Kraszewskiego. Nie interesuje mnie to czym jezdzi.

 6. Anonim pisze:

  Gdzie jest mapa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły