Nowe rondo ma zwiększyć bezpieczeństwo

Raszyn

Na skrzyżowaniu ul. Wygody i ul. Olszynowej w Podolszynie Nowym powstało rondo. Zastosowane rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ubiegłym roku powiat pruszkowski pochylił się nad sprawą i ogłosił postępowanie przetargowe, w którym zgłosiło się pięciu zainteresowanych realizacją inwestycji. Wyłoniono wykonawcę, który sprawnie przeprowadził niezbędne prace. Od kilku tygodni kierowcy mogą korzystać z nowego rozwiązania na skrzyżowaniu ul. Wygody i ul. Olszynowej w Podolszynie Nowym. – Mamy nowe, funkcjonalne, piękne rondo, które ma służyć zarówno pieszym, jak i skomunikowanym – zaznacza Katarzyna Klimaszewska, radna powiatu pruszkowskiego.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,2 mln zł. – Rozwiązanie, popularne w Europie, zwane rondem jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, a ono tutaj szczególnie było potrzebne. Wcześniej przy bardzo niesprzyjającym układzie skrzyżowania, z dużym kątem ostrym natarcia, ul. Wygody i ul. Olszynowej dochodziło do bardzo wielu stłuczek i kolizji. Dzisiaj właściwie jest to już historia i wszyscy uczestnicy ruchu mogą bardzo bezpiecznie poruszać się po tym skrzyżowaniu – tłumaczy Mirosław Chmielewski, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Wielokrotnie podkreślano konieczność modernizacji skrzyżowania. Oczekiwania mieszkańców Podolszyna zostały spełnione. – Na tę inwestycję mieszkańcy gminy Raszyn czekali wiele lat i cieszę się, że udało ją się w tak sprawny i szybki sposób wykonać – podkreśla Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.