Nowe pociągi dla SKM

Region

Tabor Szybkiej Kolei Miejskiej powiększy się o 21 „Elfów” nowej generacji. Stołeczny przewoźnik unowocześnia swoje zaplecze, a przypominamy, że jego pociągi wrócą na nitkę pruszkowską we wrześniu tego roku.

Umowę na zakup nowych składów dla SKM podpisano w poniedziałek. – To największy zakup w historii naszego kolejowego przewoźnika. Nowe pociągi znacznie zwiększą możliwości przewozowe spółki i pozwolą na uruchomienie kolejnych aglomeracyjnych połączeń, m.in. do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego. Co ważne, będą pierwszymi w SKM z bezpłatnym dostępem do Internetu dla pasażerów – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

W ciągu dwóch lat od podpisania umowy, do „stajni” SKM trafi 13 pociągów, w tym 8 pięcioczłonowych i 5 czteroczłonowych. Do końca 2023 roku, stołeczny przewoźnik otrzyma pozostałe 8 pociągów (7 pięcioczłonowych i 1 czteroczłonowy).

– Elfy II będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspoty Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylatory AED – dodała Krystyna Pękała, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Pasażerom z Pruszkowa i okolic przypominamy, że składy SKM mają powrócić na nasze tory we wrześniu wraz z zakończeniem zasadniczego etapu modernizacji linii podmiejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.