Nowe parkingi park&ride w Pruszkowie?

Pruszków

Władze Pruszkowa zamierzają przystąpić do porozumienia gmin, które powalczy o dofinansowanie m.in. budowy parkinów park&ride. Tego typu miejsca miałyby pojawić się pobliżu stacji WKD w Tworkach i Pruszkowie.

To na razie plany, ale całkiem obiecujące. Pruszków wspólnie z Michałowicami, Milanówkiem, Grodziskiem i Sulejówkiem chce się starać o dofinansowanie w konkursie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do wzięcia są pieniądze na budowę parkingów park&ride.

Gdzie mogłyby one powstać? Bod uwagę brane są dwie lokalizacje. Pierwsza to działka na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Sadowej w odległości ok. 240 metrów od stacju WKD Tworki. Parking mieściłby 20-25 samochodów. Druga to stacja WKD Pruszków. Tam z kolei może pojawić się parking wielopoziomowy, a liczba miejsc będzie zależała od ilości kondygnacji.

Do realizacji tych planów droga jest jednak jeszcze dość długa. Na najbliższej, czwartkowej sesji radni Pruszkowa zajmą się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na udział w programie i staranie się o pozyskanie finansowania. Następnym krokiem będzie złożenie wniosku aplikacyjnego. I trzymanie kciuków za jego powodzenie.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Nowe parkingi park&ride w Pruszkowie?”

 1. Zenon M. pisze:

  kiedy strefa płatnego parkowania? to by trochę uporządkowało, bo niektóre samochody stoją w centrum tygodniami, a takie miejsce w centrum powinno być wykorzystywane przez jak największą liczbę ludzi…

 2. każdy_kij pisze:

  zbudujmy też od razu lotnisko przy WKD

 3. qwas pisze:

  w Regułach też budują spory parking

 4. negatyw pisze:

  przy WKD Pruszków jest spory parking, jak powstanie tam nowy parking, to będzie nowy zamiast tego co jest teraz. nie bardzo widze sens – tylko kupa kasy w błoto, a efekt będzie ten sam, ewentualnie dojdzie kilkanaście miejsc parkingowych…

 5. Bez szału pisze:

  Parkingi przesiadkowe w centrum miasta? Wielopoziomowe? Świetny sposób na utopienie dużych pieniędzy i korki w mieście. Czy ktoś policzył ile kosztuje budowa jednego miejsca postojowego na parkingu wielopoziomowym. Parking powinien być np. w Paźniewie (i nie musi byc wielopoziomowy). Pieniądze na parkingi wielopoziomowe przeznaczyć na sprawną komunikację miejską.

 6. jan groszek pisze:

  może jakiś wielopoziomowy parking blisko centrum, np. obok kościoła. Wtedy by znikły problemy z parkowaniem. I jeszcze obok autostrady (ludzie się przesiadają z kilku samochodów w jeden, kiedyś pod biedronką parkowali) by się przydał. Tym bardziej że jak już kiedyś ucywilizują wysypisko-górkę żbikowską to będzie tam sporo ludzi jeździło.

 7. Jan pisze:

  Słaby pomysł by lokować coś co zwiększy obciążenie ruchem(potencjalne korki) w bliskich okolicach szpitali. Z pewnością będzie to stanowić utrudnienie przejazdu dla karetek, a ulice tam chyba za szerokie nie są.

  • Asia pisze:

   Sam jesteś słaby. Samochody są i będą bo taka jest wola i potrzeby mieszkańców. Potrzebne są nowe parkingi.

   • As pisze:

    @Asia pomysł sam w sobie jest dobry ale nie w tych miejscach. Juz teraz koło wkd pruszków jest ciasno i sa korki a jak powstaną parkingi bedzie jeszcze gorzej. Piszesz z punktu widzenia osoby ktora przyjezdza, zostawia samochod i wieczorem odjezdza, mieszkańcy okolicy widzą to inaczej.

   • wespuzjan_karkołomny pisze:

    nie rozumiem czemu ma służyć agresja z Twojej strony? nie można mieć już swojego zdania? Twoje zdanie jest najlepsze? to życzę powodzenia.

 8. marco pisze:

  …a co z obiecanym parkingiem przy nowej stacji PKP w Parzniwe ???
  Kosiński (burmistrz) kilka lat temu chwalił się na łamach WPR24 że taki obiekt ma powstać, tymczasem stacja ukończona, a parkingu brak.

 9. none pisze:

  Parking przy WKD Pruszków to świetny pomysł – jest tam trochę miejsca od strony Andrzeja, więc parking wielopoziomosy miałby sens. Pod jednym warunkiem: że zostanie usprawniony dojazd, bo obecne rozwiązanie skrzyżowanie Andrzeja/Armii Krajowej kompletnie nie nadaje się do tej roli.

  • Andrzej pisze:

   Gdzie jest to miejsce ? Mieszkam tam i twierdzę, że nie ma. No chyba, że masz na myśli miejsce na parking podziemny 😉
   To co znajduje się pomiędzy torami WKD, a obecnym parkingiem to wąski pasek. Nie sądzę aby chcieli coś tam dłubać.
   Po drugiej stronie torów (patrząc od Andrzeja) musieli by postawić coś ludziom przed oknami. Nie wiem, nie wiem.

 10. Ups pisze:

  Niech władze miasta pomyślą o parkingach na osiedlach nie ogrodzonych. Może zlikwidować Straż Miejska to będą fundusze.👈

 11. Super pisze:

  Im więcej parkingów, tym lepiej. Poprzednie władze zmarnowały 20 lat i sporą liczbę działek pod inwestycje parkingowe.

 12. Mieszkanka Komorowa pisze:

  To świetna inicjatywa. Walczmy!!! Może jeszcze parking w Komorowie. Jesteśmy zawaleni samochodami pozostawionymi pod kolejką. Każda dodatkowa próba uporządkowania tej „przestrzeni” oczekiwana z otwartymi rękami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły