Nowe oblicze brwinowskiego parku

Brwinów

Miejsce to zmieniło swój wygląd, dodatkowo poprawiono jego funkcjonalność. W parku zainstalowano wiele zabawek dla dzieci, elementy siłowni plenerowej, czy szachownicę o znacznych wymiarach.

Trudno stwierdzić, który z nowych elementów jest najciekawszy, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Gmina zakończyła trzeci etap rewitalizacji parku. – W piątek 15 grudnia przeprowadziliśmy odbiór prac budowlanych III etapu rewitalizacji Parku Miejskiego w Brwinowie, gdzie m.in. wybudowaliśmy fontannę chodnikową, tzw. pluskowisko – poinformował burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Z uwagi na to, że jest okres zimowy, fontanna wystartuje dopiero wiosną. Jednak przeprowadzono jej test przy odbiorach technicznych. Pod artykułem znajdziecie krótki film, dzięki któremu zobaczycie jak działa „pluskowisko”.

Wybudowano także plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Można znaleźć takie elementy jak: linarium, piramidę linową, karuzelę linową i trampolinę ziemną. Nie zabraknie też miejsca dla osób uprawiających sport. Tuż obok placu zabaw znajduje się siłownia plenerowa z wieloma urządzeniami: biegaczem, drabiną, ławką, orbiterkiem, prasą nożną, twisterem, rowerem, tai chi.

To co przykuwa oko to z pewnością wielka szachownica plenerowa. Jej wymiary to 4 m x 4 m, co oznacza, że każde pole ma 50 cm x 50 cm. Podziw budzi też wielkość figur – pionek wysoki na 96 cm i król na 122 cm.

Koszt rewitalizacji to ponad 1,4 mln zł.

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.