Nowe murale w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Kolejne murale pojawiły się w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkańcy mogą podziwiać dwa malowidła na osiedlu Bairda, ale na tym nie koniec. W przyszłym roku murale pojawią się w kolejnych lokalizacjach.

Grodzisk staje się coraz bardziej kolorowy. Projekt realizowany jest od 2014 roku i wygląda na to, że idea na dobre zakorzeniła się w mieście. – W pierwszym roku powstało 6 murali. Każdego następnego roku gmina przeznacza około 30 tys. zł na kolejne murale. W 2015 były to dwa: „170 kolei Warszawsko Wiedeńskiej” przy stacji PKP oraz mural „Życie Bałtyku” na transformatorze przy ul. Bałtyckiej – przedstawia  Monika Kwiczak z Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim

W tym roku zdecydowano, że murale pojawią się na osiedlu Bairda oraz na rogu ul. Granicznej i ul. Ułańskiej. Efekty są już widoczne. – W tym roku konkretne lokalizacje zgłosił jeden z radnych – dwa transformatory na osiedlu Bairda. Na jednym z nich powstał mural „Dom” autorstwa Edmunda Dudka, projekt wyłoniony jeszcze w ramach konkursu zakończonego w 2014 roku, a na drugim mural „Tadeusz Baird”. Trwają jeszcze prace nad projektem muralu, który do końca września ma powstać na ścianie budynku na rogu ulicy Granicznej i Ułańskiej. Te nowe lokalizacje oraz uzupełnienie jednego elementu na garażach przy 3 Maja wyczerpało już nasz tegoroczny budżet na ten cel – wyjaśnia przedstawicielka grodziskiego urzędu.

Miasto myśli o tym, aby w kolejnych roku murale pojawiły się w nowych lokalizacjach. Gdzie można się ich spodziewać? – W przyszłym roku projekt będzie kontynuowany, mamy już zgłoszone dwa kolejne transformatory, tym razem przy ul. Kopernika oraz planujemy pomalować ścianę przy parkingu koło orlików na Stawach Walczewskiego – podaje Kwiczak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.