Nowe chodniki na osiedlu Prusa

Pruszków

Na osiedlu Prusa zarządzanym przez Pruszkowską Spółdzielnię Mieszkaniową pojawiły się nowe chodniki.

W Pruszkowie nadal jest wiele chodników, którymi trudno przejść. Powodem są wyboje, ubytki i krzywe płyty, czyli krótko mówiąc zły stan techniczny. Zimą ciężko je odśnieżyć, latem można się przewrócić, a gdy pada deszcz często przydałby się kajak żeby dotrzeć do domu. Na szczęście takich nawierzchni jest coraz mniej. Na osiedlu Prusa, dokładnie przy ul. Zasławskiej i Wokulskiego stare i zniszczone płyty betonowe zastąpiono kostką.

Chodniki nie niszczą się bez powodu. Akurat w tym przypadku do ich złego stanu przyczynili się kierowcy. – Kiedy są święta bardzo dużo osób przyjeżdża na pobliski cmentarz. Samochodów jest bardzo dużo, a każdy chce zaparkować jak najbliżej. Część kierowców parkuje na chodnikach przy ul. Zasławskiej, co powoduje zniszczenia. Wydzieliliśmy tam szary pas aby nie można było parkować na chodniku, ponadto ustawimy stosowne znaki, aby kierowcy nie wjeżdżali zbyt głęboko – tłumaczy Wiesław Szczepański, kierownik administracji osiedli Staszica części B i Prusa.

Część chodników została tak wykonana, aby nawierzchnia nie zapadała się pod ciężarem samochodów. – Tak utwardziliśmy podłoże w niektórych miejscach, że nawet jak ktoś wjedzie samochodem to się nic nie zarwie. Wyremontowaliśmy chodniki wzdłuż Zasławskiej i Wokulskiego. Stare, połamane płytki usunęliśmy i położyliśmy nową kostkę. Szczerze mówiąc to za rok lub dwa zostaną wyremontowane już wszystkie chodniki na tym osiedlu – mówi Szczepański.

Remont nie trwał długo. Rozpoczął się w przedostatnim tygodniu lipca i skończył w ubiegły weekend.

PSM co roku przeznacza 60-80 tys. zł na remonty nawierzchni chodników.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.