Nowe alejki w Parku Kościuszki

Pruszków

Alejki w rekreacyjnej części Parku Kościuszki w Pruszkowie będą wymienione. Zniszczoną mineralną nawierzchnię zastąpi kostka betonowa.

Nawierzchnia parkowych alejek w rekreacyjnej części parku już od samego początku pozostawiała wiele do życzenia. Po jednym sezonie zimowym konieczna była jej wymiana ponieważ w wielu miejscach zwyczajnie poodpadała od podłoża. Jednak nawet położenie jej na nowo nie poprawiło komfortu korzystania.

Ostatecznie zapadła decyzja, że nawierzchnię trzeba wymienić. – Nawierzchnia na alejkach jest już po okresie gwarancyjnym. W kilku miejscach się kruszy, w innych jest podniszczona, dlatego zdecydowaliśmy się ją wymienić. Robimy to etapami – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa. – Zmieniamy nawierzchnię na kostkę betonową – dodaje.

Urząd podpisał już umowę z firmą, która zajmie się wykonaniem prac. Koszt ułożenia nowej nawierzchni na parkowych alejkach to przeszło 68 tys. zł. Prace powinny być wykonane do 20 maja br.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Nowe alejki w Parku Kościuszki”

 1. Anonim pisze:

  Projekt fontanny jest równie nietrafiony.Nie leci z niej woda,często wydobywa się tylko cienka strużka. Podstawa przypomina fragment kamieniołomu…Ohyda…

 2. gość pisze:

  dlaczego słupki na Prusa nie zostały zrobione dalej w kierunku ulicy Niecałej? na co czekacie? tam gdzie sa słupki to zupełnie inna ulica. Europa vs. azja

 3. gość pisze:

  bez przetargu? co to za firma?

 4. Andrzej K. pisze:

  Skandal. Kilka lat temu alejki były wymieniane. Ktoś to zatwierdził, ktoś to odebrał, ktoś… a teraz okazuje się, że są do bani. W Polsce nikt za nic nie odpowiada. Gdy polityk powiedział, że Polska to dziki kraj, zrobiła się burza… A dlaczego zrobiła się burza…? Kiedy w Polsce wreszcie zaczniemy rozliczać za zmarnowane, publiczne pieniądze?

 5. Gość pisze:

  Tylko dajcie kostkę bezfazową, bo na tej co jest teraz ciężko się jeździ na rolkach i hulajnodze.

 6. Ścieżki w parkach pisze:

  Mogliby pomyśleć o takim układzie ścieżek, które sprzyjają pieszym. Dla przykładu jest dość popularny skrót przez park od strony Szczęsnej, później koło boiska aż do Niecałej. Niestety ścieżki prowadzą na około, a przecież przez lata ludzie wydeptali najbardziej dogodne skróty. To samo jest od Palacyku Sokoła w kierunku Niecałej. Projektanci wbrew naturalnym potokom zaprojektowali ścieżki, a czasem wystarczyłoby pójść w teren i trochę pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły