Nowatorskie rozwiązania na Pszczelińskiej

Brwinów

W końcu kierowcy spokojnie mogą korzystać z ul. Pszczelińskiej, która przeszła modernizację. Co istotne, na drodze zastosowano szereg nietypowych rozwiązań. Jakich?

Dziury na Pszczelińskiej to już tylko wspomnienie. Jedna z najważniejszych dróg w regionie przeszła gruntowną modernizację. Nie brakowało obaw, że remont będzie wiązał się z wycinką drzew, jednak te udało się zachować. – W trakcie projektowania przebudowy ul. Pszczelińskiej na odcinku od ul. Jesionowej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką ul. Warszawską w Otrębusach zastosowaliśmy szereg nietypowych a nawet nowatorskich rozwiązań projektowych, które – z jednej strony – pozwoliły na ocalenie alei starych drzew a z drugiej: zapewniły bezpieczeństwo użytkownikom drogi – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Jednym z zastosowanych rozwiązań jest trasowanie drogi miedzy drzewami. Z punktu widzenia obserwatora zmiany nie są dostrzegalne, jednak jezdnia jest nieznacznie odchylona. Można powiedzieć, że droga wije się między drzewami. Kolejna sprawa to zwężenie jezdni przy cennych okazach. Przy Pszczelińskiej zastosowano krawężniki o obniżonej wysokości w rejonie korzeni drzew, zaś nawierzchnia chodników jest przepuszczalna dla wody i powietrza. Aby zachować względy bezpieczeństwa, ustawiono lustro poprawiające widoczność dla wyjazdu ze stacji kontroli pojazdów, gdzie drzewa ograniczają widoczność.

Krajobraz Pszczelińskiej wzbogaciły również nowe drzewa. – Całości dopełnia 51 młodych lip posadzonych na odcinku drogi w Otrębusach – a już niedługo: kolejnych kilkudziesięciu lip i kilku dębów na odcinku w Brwinowie, ale o tym przy innej okazji, bo to niespodzianka – zapowiada burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.