Nowa siedziba urzędu

Region

Wielkimi krokami zbliża się oddanie do użytku nowej siedziby urzędu gminy w Nadarzynie. Budynek przy ul. Mszczonowskiej, w którym do tej pory byli przyjmowani interesanci, zostanie sprzedany przez jego prawowitego właściciela – Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska.

Główna siedziba Urzędu Gminy w Nadarzynie przy ul. Mszczonowskiej 19 mieści się obecnie w niewielkim, siermiężnym budynku ze stromymi schodami. Znajduje się tu tylko część referatów, bo pozostałe mieszczą się w trzech innych obiektach. Wkrótce budynek ten zostanie sprzedany, a urząd otrzyma nową siedzibę przy ul. Granicznej.

Zapowiada się ona imponująco – obiekt będzie przestronniejszy od obecnego. Znajdą się tu pomieszczenia dla wszystkich referatów, sala konferencyjna wraz z wyposażeniem multimedialnym i okazałe patio, a całość zwieńczy wieża z zegarem i herbem gminy. Schody wewnątrz budynku zostaną wykonane z płyt granitowych, elewacja zewnętrzna będzie utrzymana w jasnych kolorach z dodatkiem szkła i aluminium. Nie zabraknie też zieleni.

Pierwsi petenci powinni zostać przyjęci w połowie czerwca. Obecnie trwa meblowanie placówki i wyposażanie w niezbędne urządzenia biurowe. Koszt budowy i wyposażenia nowej siedziby urzędu wyniesie prawie 14 mln zł.

Według Janusza Grzyba, wójta gminy Nadarzyn, nowy budynek nie tylko poprawi szybkość, ale i jakość obsługi interesantów, czyli będzie funkcjonalniejszy. Swoje siedziby znajdą tu również urząd stanu cywilnego i urząd pocztowy. Łączna powierzchnia obiektu to 2,4 tys. mkw.    

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.