Nowa siedziba Straży Pożarnej

Region

Uroczystości związane z przekazaniem nowego budynku Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00. My już dziś prezentujemy zdjęcia nowej siedziby.

O godzinie 10.00 w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie odbędzie się Msza Św., która rozpocznie uroczystości związane z przekazaniem nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Następnie uroczystości przeniosą się na teren nowej siedziby straży przy Staszica 19. W harmonogramie przewidziane są przemowy władz, prezentacja wozów bojowych oraz parada wozów, która przejedzie ulicami Pruszkowa.

Mieszkańcy prócz możliwości obejrzenia nowego sprzętu będą mogli zapoznać się z ekspozycją przedstawiającą historię pruszkowskiej straży.

– Z nowej siedziby korzystamy już od kilku miesięcy. Od maja stacjonują tu wszystkie wozy, jakie posiada jednostka. Obecnie w starej siedzibie straży przy Ołówkowej 3/5 pracują jedynie biura. – przyznaje mł. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy PSP w Pruszkowie. – Z powodu powodzi przełożyliśmy oficjalne przejecie jednostki na inny termin. W tym czasie wiele naszych zastępów uczestniczyło w akcjach na terenie kraju – dodaje.

W nowej siedzibie straży znajdują się specjalnie przystosowane sale wykładowe, biura, siłownia, pokoje do wypoczynku, stołówka, szatnia i łazienki. Dodatkowo jednostka zaopatrzona jest we własny dystrybutor paliwa, agregaty prądotwórcze oraz własne hydranty.

Wśród najnowocześniejszych pojazdów znajdujących się w jednostce można wyróżnić pojazd specjalny „Drabina”, wyposażony w sterowaną komputerowo drabinę o długości 30 metrów oraz lekki samochód specjalny 'Dowodzenia i Łączności”, który uczestniczył w akcji na terenie Rosji. – PSP w Pruszkowie ma również otrzymać nowy pojazd służący do ratownictwa drogowego. Ma on być wyposażony w specjalny dźwig – informuje Kroć. – Wóz będzie bardzo przydatny przy kolizjach drogowych. Dzięki niemu szybciej wyciągniemy pojazd np. z rowu – dodaje.

Budowa nowej siedziby PSP trwała 5 lat i kosztowała około 11 milionów złotych.

fot. BS

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.