Nowa sala gimnastyczna w „szóstce”

Region

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 muszą uzbroić się w cierpliwość, zanim będą mogli korzystać z nowej wielofunkcyjnej sali gimnastycznej. Inwestycja potrwa do 2014 r.

Zgodnie z harmonogramem, prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku, ale zakończą w 2014. W ramach inwestycji powstanie wielofunkcyjna sala gimnastyczna o powierzchni 18 x 30 m. Projekt zakłada, że znajdą się tam pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego oraz niepełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Dzięki zastosowaniu ruchomych kurtyn, będzie możliwość podzielenia sali na trzy części. Rozwiązanie takie pozwoli, by jednocześnie ćwiczyły i nie przeszkadzały sobie trzy grupy uczniów. Jak na nowoczesną salę gimnastyczną przystało, nie zabraknie też miejsca na występy artystyczne. Projekt zakłada wyposażenie jej w składana scenę. Powstaną też przebieralnie dla chłopców i dziewcząt z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dyrektor szkoły Anna Tybora potrzebę wybudowania nowej, większej sali gimnastycznej zgłosiła władzom miasta w maju 2008 r. – Pod koniec 2008 r. już wiedzieliśmy, że taka inwestycja przewidziana jest w projekcie wieloletniej prognozy finansowej miasta. Od tego czasu nie możemy doczekać się, kiedy zostanie zakończona. Już zastanawiamy się, jakie atrakcje przygotujemy na otwarcie, ponieważ dla nas będzie to duże święto – mówi dyrektor Tybora.

Obecna sala gimnastyczna lata świetności ma już za sobą. Powstała w latach 60. i dziś nie zaspokaja potrzeb szkoły. Ćwiczą na niej głównie uczniowie klas IV–VI. Młodsze dzieci korzystają z niej, jeśli uda się wygospodarować chwilę, zaś uczniowie ze świetlicy szkolnej – sporadycznie. Dyrektor Tybora nie kryje, że część zajęć z wychowania fizycznego odbywa się na szkolnym korytarzu. Wybudowanie nowej sali było jednym z jej marzeń, ponieważ wiedziała, jak bardzo jest potrzebna. Wyremontowana zostanie też stara sala gimnastyczna oraz zewnętrzne boisko sportowe.

 W ramach planowanej inwestycji powstanie też nowoczesna biblioteka z czytelnią. Przewidziano utworzenie tam stanowisk komputerowych. – Przez to, że nasza obecna biblioteka jest w małym pomieszczeniu, nie mamy możliwości by ją unowocześniać. Niebawem to się zmieni – mówi z nieskrywaną radością dyrektor placówki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.