Nowa biblioteka już otwarta!

Region

Już od najbliższego poniedziałku, 27 września mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z nowootwartej biblioteki. Uroczysta inauguracja placówki odbyła się w minioną sobotę.

W uroczystości otwarcia nowej siedziby filii nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszkowie udział wzięli miedzy innymi: Prezydent – Jan Starzyński, Starosta – Elżbieta Smolińska, dyrektor biblioteki – Grzegorz Zegadło oraz wielu mieszkańców.

Otwarciu placówki towarzyszył wernisaż wystawy akwarel artysty malarza – Jana Gołębiewskiego oraz premiera książki wydanej przez pruszkowską bibliotekę pt. „Chopin w Pruszkowie”.

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej jest najstarszą placówką w mieście. Do tej pory mieściła się w pałacyku, w Parku Sokoła, jednak z powodów technicznych trzeba było znaleźć dla niej nową siedzibę. Obecnie biblioteka mieści się przy ul. F. Chopina 1a. Na przyszłych czytelników czeka tutaj ok. 15 tys. książek i 4 stanowiska internetowe (docelowo będzie ich 5),  specjalna sala przeznaczona do pracy naukowej oraz czytelnia.

Biblioteka będzie obsługiwana przez 3 pracowników i będzie czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 12-18, w środy w godzinach 10-18 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 10-14.

Koszt budowy nowej siedziby wyniósł 1 mln 200 tys. zł.


fot. KG

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.