Nowa alfa dla grodziskich policjantów

Region

Nowe radiowozy dla drogówki uroczyście przekazano w piątek Komendzie Stołecznej Policji. Jeden z nowych samochodów marki Alfa Romeo trafił do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Samochód będzie służył policjantom do ścigania piratów drogowych na najniebezpieczniejszych drogach o dużym natężeniu ruchu. Osiąga prędkość 100 km/h w ok. 7 sek. Ma twardsze, sportowe zawieszenie, dzięki czemu lepiej trzyma się drogi przy większych prędkościach. Alfa to samochód z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem, osiągającym maksymalną moc 200 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna radiowozu sięga 235 km/h.

Policyjna alfa romeo wyposażona jest w wideorejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu. Dzięki takiemu rozwiązaniu funkcjonariusze będą mogli zarejestrować wykroczenia w ruchu drogowym i karać tych, którzy łamią przepisy. W pojeździe został zamontowany bezprzewodowy radar „Iskra”, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Można go używać w pościgach, bo mierzy prędkość pojazdu nawet z wnętrza radiowozu. Radar pracuje w każdych warunkach atmosferycznych.

Na wyposażeniu radiowozu znajduje się także komputer, który służy m.in. do archiwizowania nagrań z wideorejestratora.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.