Nowa świetlica, plac zabaw i siłownia plenerowa

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego szukają firmy, która zajmie się budową świetlicy w miejscowości Szczęsne. Dzięki temu mieszkańcy zyskają wygodne miejsce m.in. do sąsiedzkich spotkań.

W ubiegłym roku grodziski magistrat rozpoczął przygotowania do inwestycji związanych z budową świetlic na terenie całej gminy. W kwietniu 2016 r. rozpoczęły się poszukiwania firmy, która miała przygotować projekty pięciu wiejskich świetlic. Te mają powstać w Opypach, Szczęsnym, Kraśniczej Woli, Czarnym Lesie i Mościskach.

Wykonawcę projektów udało się wybrać jeszcze w maju. Jest nią firma PSBUD Piotr Świrzyński. Choć wykonawca na przygotowanie dokumentacji projektowej ma aż 465 dni, to zobowiązał się do wykonania projektów w znacznie krótszym terminie 210 dni.

Dokumentacja już jest gotowa, dlatego grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę świetlicy w miejscowości Szczęsne. Świetlica będzie miała niespełna 150 mkw. powierzchni użytkowej. Znajdą się w niej: sala główna, przeznaczona m.in. na spotkania mieszkańców, sala informatyczna, szatnia, toalety oraz pomieszczenie socjalne. Obok budynku pojawi się osiem miejsc parkingowych. Tuż obok świetlicy powstanie plac zabaw, altana oraz siłownia plenerowa.

Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać ze świetlicy i placu zabaw? Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Wykonawca ma 350 dni na realizację zadania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.