Nowa świetlica ma tętnić życiem

Nadarzyn

Drzwi świetlicy w Parolach zostały otwarte dla mieszkańców. Wstęga przecięta, a więc można korzystać z przygotowanych dobrodziejstw. – Chciałbym, żeby ten obiekt tętnił życiem – mówi wójt Nadarzyna Janusz Grzyb.

Mieszkańcy Parol zyskali świetlicę, w której będą organizowane wydarzenia kulturalne, a także spotkania wiejskie. Dodatkowo ich dyspozycji oddano zaplecze sportowe. Na nowoczesną świetlicę Parole musiały czekać kilka lat. – Droga była ciernista, bo zaadaptowaliśmy czasowo na świetlicę budynek po starym sklepie. Zawsze marzyliśmy o budowie świetlicy. Na tym placu działała jeszcze spółdzielnia kółek rolniczych. Potem były liczne wizje wykorzystania terenu. Miały pojawić się grupy producenckie bądź inne usługi towarzyszące rolnictwu. Niemniej na walnych zebraniach społeczeństwo Parol zadecydowało, że pobudujemy tu świetlicę z kompleksem sportowym i zapleczem rekreacyjnym – wyjaśniał podczas niedzielnego (27 sierpnia) otwarcia świetlicy Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn.

Jak prezentuje się nowy budynek? Powierzchnia zabudowy wynosi ponad 650 m kw. Na świetlicę składają się m.in. sala spotkań o powierzchni ponad 180 m kw. oraz dwa pomieszczenia dla dzieci. Nie zapomniano również o radzie sołeckiej i kółku gospodyń wiejskich, które również znajdą lokum dla siebie. Budynek posiada odpowiednie zaplecze sanitarne. Obiekt prezentuje się niezwykle okazale, a przede wszystkim jest funkcjonalny. Na terenie znalazły się również boisko, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. 

Wstęga przecięta, a więc teraz mieszkańcy mogą korzystać ze świetlicy. – Chciałbym, żeby ten obiekt tętnił życiem. Nie tylko w ramach świetlicy, ale i zaplecza sportowego. Postaramy się tak to zorganizować, żeby ten obiekt był czynny do 22.00 w zależności od potrzeb – podkreśla Janusz Grzyb. Wtóruje mu sołtys wsi Parole. – Życzę sobie i wszystkim mieszkańcom gminy Nadarzyn, żeby ten piękny obiekt tętnił życiem i służył naszej społeczności jak najdłużej – wyrażał nadzieję Mirosław Chruściak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.