Nowa Stacja otwiera swoje podwoje

Pruszków

To będzie duże wydarzenie dla Pruszkowa i okolicznych miejscowości! 10 listopada (sobota) odbędzie się oficjalne otwarcie pruszkowskiego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Nowa Stacja przy ul. Sienkiewicza. 
Rozpoczęcie ceremonii o godz. 10.

Na tego typu inwestycję wielu mieszkańców Pruszkowa czekało od dawna. Do tej pory aby zrobić zakupy w sklepach znanych marek tzw. sieciówkach lub wybrać się do kina trzeba było najpierw dojechać do stolicy. Od nadchodzącej soboty wszystko co tak naprawdę będzie nam potrzebne znajdziemy w jednym miejscu, przy ul. Sienkiewicza, nieopodal stacji PKP, w miejscu dawnej fabryki Mechaników.

Z zewnątrz budynek Nowej Stacji od kilku dni prezentuje się w pełnej krasie. Główne wejście umieszczono od strony torów PKP. Ozdobiono je taflami szkła oraz płytami inspirowanymi kortenem (elementami, które przypominają blachę pokrytą charakterystycznym rdzawym nalotem). Wszystko to ma nawiązywać właśnie do torowiska oraz konstrukcji fabrycznych. W ten sposób inwestor symbolicznie zaznaczył dawną funkcję tego terenu. Bez wątpienia budynek może się podobać, jest nowoczesny, skomponowany ze współgrających materiałów, ale dla klientów z pewnością najważniejsza będzie oferta. A tutaj mamy w czym wybierać.

Obecnie centra handlowe buduje się zgodnie z zasadą – wszystko w jednym miejscu. Tak też jest w przypadku Nowej Stacji. O to jakie sklepy powinny pojawić się we włościach budynku inwestor spytał mieszkańców. Przeprowadzono badanie, które zrealizowała firma Millward Brown. Przyszli klienci wyrazili swoje życzenia dotyczące asortymentu. Zgodnie z ich wskazówkami w Nowej Stacji znajdą się sklepy znanych i lubianych sieci z każdej branży: modowej, wnętrzarskiej, kosmetycznej, sportowej, kulturalnej i dziecięcej, tworząc kompleksową ofertę zakupową dla całych rodzin. Zadbano też o szeroki wachlarz dostępnych usług, takich jak pralnia, fryzjer czy punkty telefonii komórkowej. W strefie gastronomicznej zagoszczą renomowane marki restauracji sieciowych, z urozmaiconym menu, zaspokajającym różnorodne gusta i apetyty. Łącznie na powierzchni 27 tys. m kw. będzie działać ok. 100 sklepów i punktów usługowych.

I to nie wszystko. Powstanie tam również Multikino w nowej odsłonie wizerunkowej z wygodniejszymi fotelami i siedmioma klimatycznymi salami kinowymi, bogato wyposażony klub fitness Zdrofit oraz sala zabaw Fikołki oferująca najmłodszym nie tylko zabawę, ale również rozmaite zajęcia dydaktyczne i rozwojowe. Warto wspomnieć, że na terenie całego centrum będzie dostępne bezpłatne wi-fi.

A co takiego będzie działo się w czasie otwarcia centrum handlowego, czyli w najbliższą sobotę? Przygotowano wiele atrakcji dla nowych klientów: szalony konkurs dla miłośników podróży pt. „Pakujemy Manatki”, w którym uczestnicy będą mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami szybkiego i sprytnego układania rzeczy w walizkach, przed publicznością wystąpi znany polski beatboxer Blady Kris, na piętrze powstanie miniaturowa fabryka, gdzie w technologii 3D zostanie wydrukowany model pociągu. Gości przywita humanoidalny robot Zenon, który z chęcią z Wami porozmawia. Dzieci nie będą mogły narzekać na nudę! Stacja Maluszka, Stacja Mechaników, Stacja Kolejkostrada, Stacja Małego Konstruktora, Stacja Małego Fotografa i wiele innych niespodzianek będzie czekać w sobotę na najmłodszych. Dzieci, które na „bilecie na dobrą zabawę” rozdawanym przez animatorów, zbiorą komplet pieczątek, będą mogły odebrać atrakcyjną nagrodę. W tym dniu ze stacji WKD w Pruszkowie do Nowej Stacji kursować będzie bezpłatna kolejka samojezdna.

Do Nowej Stacji dojedziecie samochodami (800 miejsc parkingowych), a także pociągiem (bliskość dworca PKP) oraz innymi środkami komunikacji, m.in. autobusami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.