Nowa ścieżka dla rowerzystów gotowa

Pruszków

Pruszkowscy rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki rowerowej prowadzącej od ul. Mostowej do rzeki Utraty. Ten niewielki na razie fragment trasy dla jednośladów wkrótce stanie się częścią dłuższego szlaku.

Chodzi o ponad 220 metrowy fragment trasy rowerowej, który zyskał nawierzchnię z masy bitumicznej i oświetlenie. A docelowo połączy się z innymi powstającymi i zaplanowanymi z mieście ścieżkami. – Wybudowana ścieżka jest kolejnym etapem realizacji systemu ścieżek rowerowych w mieście Pruszków. Połączy się ze ścieżką w ul. Elektrycznej – ul. Waryńskiego. W części północnej kontynuacją będzie trasa rowerowa w ul. Mostowej w kierunku parku Mazowsze.

W chwili obecnej Gmina jest w trakcie podpisywania umowy na realizację układu z wykonawcą ciągu rowerowego do ul. Długiej. Termin realizacji to IV kwartał 2018 r. – informuje pruszkowski urząd miasta.
To nie wszystko. – Mostek rowerowy na rzece Utracie w ciągu ścieżki zostanie wybudowany po uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego i pozwolenia na budowę. Wniosek o pozwolenie wodnoprawne jest procedowany w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie od stycznia – czytamy w komunikacie magistratu.

Budowa ścieżki od ul. Mostowej do Utraty kosztowała ponad 780 tys zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.