Nowa plaża i siłownia na „Walca”

Grodzisk Maz.

W tym roku mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli korzystać z nowych atrakcji, które pojawią się na Stawach Walczewskiego. Chodzi m.in. o siłownie plenerową.

Stawy Walczewskiego choć dostępne już dla mieszkańców, to nie są jeszcze w pełni gotowe. Grodziski magistrat co i rusz „szpikuje” to miejsce dodatkowymi atrakcjami. W ostatnim czasie rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę nowej siłowni plenerowej, a postępowanie na budowę nowej plaży jest już na ostatniej prostej. 

W ciągu najbliższych trzech miesięcy na Stawach Walczewskiego pojawi się siłownia plenerowa składająca się z pięciu urządzeń: biegacza, wioślarza, twistera z wahadłem, wyciągu górnego oraz drabinki. Na stawach znajdzie się również miejsce dla osób uprawiających street workout. Tu cześć instalacji jest już wykonana, ale wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał dokończyć pracę po swoim poprzedniku, z którym grodziski magistrat rozwiązał umowę.  Nowym wykonawcą została firma Apis z Jarosławia, która za dokończenie prac zainkasuje 399 tys. zł. 

Grodziski magistrat chce również zadbać o plażę i kąpielisko. Do przetargu na konserwacje elementów zgłosiły się trzy firmy. Dwie ze złożonych ofert mieszczą się w budżecie zarezerwowanym na to zadanie. Urząd na te roboty chce przeznaczyć prawie 119 tys. zł. Najniższą ofertę złożyła firma Drew-Kos z Tuchola (94 tys. zł), drożej swoje prace wyceniła firma PHU Koptrans (116,7 tys. zł). Najwyższą ofertę opiewającą na 133 tys. zł zgłosiła firma Intatto z Ożarowa Mazowieckiego.

Na czym będą polegały prace? Konieczna jest wymiana zanieczyszczonego piasku. Dodatkowo wzmocnione zostanie dno kąpieliska oraz skarpy które do niego przylegają. Prace konserwacyjne obejmą również dopływ rzeki Rokicianki. Tu konieczne jest odmulenie dopływu rzeki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.