Nowa odsłona strażackiej remizy

Brwinów

Zakończyły się już wszystkie etapy remontu siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosznie. Wygląd budynku zmienił się nie do poznania (patrz zdjęcie).

To ważne miejsce dla mieszkańców Moszny, bowiem wewnątrz remizy oprócz pomieszczeń strażackich znajduje się wiejska świetlica. Gmina Brwinów stopniowo modernizowała budynek i teren wokół niego aby stał się bardziej przyjazny i funkcjonalny. Już w ubiegłym roku dzięki funduszom unijnym udało się wykonać m.in. parking i chodnik.

Jakie zmiany zaszły obecnie? – Była to inwestycja wieloetapowa. W tym roku zrobiliśmy docieplenie budynku, elewacja oraz dach, a wokół terenu pojawiło się nowe ogrodzenie wraz z bramami wjazdowymi. Pozostały do zrobienia drobne poprawki takie jak regulacja drzwi garażowych i bramy wjazdowej – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – W poprzednich latach zrobiliśmy parking, wjazd, pochylnie dla niepełnosprawnych, wymieniliśmy okna oraz zrobiliśmy kompletny remont wnętrz. Dziś cała siedziba jest już gotowa – dodaje.

Na przyszłość zaplanowane już kolejne inwestycje w tym rejonie. Jakie? – Chcemy wybudować wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy koszykówkę. Od Agencji Nieruchomości Rolnych pozyskaliśmy działkę sąsiadującą z OSP o powierzchni ponad pół hektara. Myślę, że realizacja tych planów nastąpi za 2-3 lata kiedy pojawią się konkursy na różne dofinansowania. W przeszłości z takich środków zewnętrznych wybudowaliśmy m.in. boisko w Parzniewie – tłumaczy burmistrz Kosiński.

Warto dodać, że strażacy są dobrze wyposażeni. W ubiegłym roku jednostkę zasilił wóz bojowy Renault Midlum, z którego wcześniej korzystali strażacy w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.