Nowa nawierzchnia, a już zniszczona

Pruszków

Pod koniec ubiegłego roku MPWiK odtworzyło nawierzchnię ul. Kubusia Puchatka w Pruszkowie, która została zniszczona w wyniku prowadzonych prac. Zaledwie po dwóch miesiącach droga kwalifikuje się do ponownego remontu.

Na początku grudnia 2015 r. informowaliśmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji odtwarza nawierzchnię ul. Kubusia Puchatka. Jezdnia została zniszczona w wyniku prac prowadzonych przez spółkę, która na określonym fragmencie wymieniała kanalizację sanitarną. Naprawa nawierzchni MPWiK wykonało na swój koszt.

Problem w tym, że po zaledwie dwóch miesiącach od odtworzenia jezdni pojawiły się dziury i spękania. Mieszkańcy ul. Kubusia Puchatka są zaniepokojeni tą sytuacją i pytają czy nakładka asfaltowa zostanie ponownie naprawiona. – Nakładka została zrobiona w ramach usuwania awarii przez MPWiK. Sprawa została już zgłoszona i ulica zostanie poprawiona w ramach gwarancji – wyjaśnia Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

W jaki sposób spółka zamierza naprawić jezdnię? – Tego jeszcze nie wiemy. Na pewno nawierzchnia ma być odtworzona tak jak było to określone w pozwoleniu na zajęcie pasa, czyli nakładka asfaltowa na całej szerokości ulicy – podkreśla Korach.

Póki co nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.