Nowa murawa na grodziskim stadionie

Grodzisk Maz.

Jest szansa na to, że zawodnicy z grodziskiej pogoni będą mogli trenować w lepszych warunkach. Boisko treningowe ma zostać przebudowane. W pierwszej kolejności trzeba wykonać jednak nowe projekty.

Dlaczego remontowane ma być boisko uznawane do tej pory za treningowe? To efekt decyzji wydanej przez komisję ds. licencji klubowym. Zgodnie z dokumentem grodziska Pogoń została dopuszczona do rozgrywek w klasie okręgowej w sezonach 2015/2016 i 2017/2018.

Licencja została jednak wydana z nadzorem infrastrukturalnym. To oznacza, że klub dostał pozwolenie na uczestnictwo w ligowych rozgrywkach warunkowo, bo nie wypełniono zaleceń dotyczących dostosowania obiektów sportowych do obowiązujących wymogów. O które wytyczne chodzi? O wygrodzony sektor dla kibiców gości oraz remontu zadaszeń ławek rezerwowych oraz wymiany zniszczonych siedzisk.

To jednak nie koniec. Na płyta boiska zostanie powiększona, a sztuczna murawa wymieniona. Zwłaszcza ten ostatni zabieg jest wymagany. Murawa ma już kilka lat i w wielu miejscach jest wytarta.

W pierwszej kolejności grodziski urząd musi znaleźć projektanta, który będzie miał zaledwie 90 dni na przygotowanie dokumentacji. Następnie rozpoczną się poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową boiska. Wiele wskazuje na to, że przebudowa zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku. W budżecie gminy na ten cel zapisano 1,2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.