Nowa izba przyjęć na Wrzesinie otwarta

Pruszków

W piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste otwarcie nowej izby przyjęć w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie. Wkrótce pojawią się tam pierwsi pacjenci.

Do tej pory izba przyjęć pruszkowskiej lecznicy funkcjonowała w starszej i wysłużonej części szpitala. Nowa przewyższa ją o conajmniej kilka standardów. Efekt prac na własne oczy w piątek obejrzeć mogli goście zaproszeni na uroczyste przecięcie wstęgi przy wejściu do skrzydła z nowoczesnymi pomieszczeniami izby. – Zaświeciło dziś słońce dla tego szpitala, dla powiatu pruszkowskiego, ale przede wszystkim dla pacjentów. To bardzo ważny dzień w historii szpitala. Kończymy drugi, bardzo ważny etap modernizacji. Wprowadzamy zupełnie nową jakość. Jeśli państwo pamiętacie jak jeszcze półtora roku temu wyglądał parter tego szpitala, jak wyglądały oddziały, a jak zobaczycie to dziś, to sami potwierdzicie, że zrobiliśmy coś bardzo, bardzo ważnego – powiedział Tomasz Sławatyniec, dyrektor placówki na Wrzesinie.

W piątkowej uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gmin powiatu pruszkowskiego, samego powiatu, radni, a także wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i były minister zdrowia, obecnie senator Konstanty Radziwiłł. – Cieszę się, że szpital w Pruszkowie modernizuje się. To bardzo ważne dla pacjentów i dla pracowników. Wiemy, że ten szpital potrzebuje jeszcze wiele inwestycji, miejmy nadzieję, że już niedługo otwarcie nowoczesnego bloku operacyjnego – zaznaczył były szef resortu zdrowia.

Wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia podziękował starosta Maksym Gołoś. Wyrazy uznania za wkład w rozwój szpitala złożył także na ręce odwołanego niedawno ze stanowiska wicestarosty Krzysztofa Rymuzy.

W ciągu najbliższych kilku dni nowa izba zacznie funkcjonować na pełnych obrotach. Przeprowadzka będzie odbywać się stopniowo ze względu na potrzebę zachowania ciągłości przyjęć pacjentów.

To nie jedyna zmiana. Do dyspozycji pacjentów jest także zmodernizowany oddział chirurgii. Na jego remont, dobudowę nowej części szpitala z nowoczesną izbą przyjęć i zakup sprzętu przeznaczono łącznie kwotę ponad 9 milionów złotych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.