Nowa hala stanie przy „piątce”

Grodzisk Maz.

Od koniec przyszłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim zaczną korzystać z nowej sali gimnastycznej. Grodziski magistrat szuka wykonawcy prac budowlanych.

O tym, że rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 (wcześniej Gimnazjum nr 3) jest potrzebna mówi się od dawna. Choć gmach, w którym mieści się szkoła powstał w latach 60-tych ubiegłego stulecia, to budynek dzięki licznym remontom i modernizacjom jest w dobrym stanie. Jest tylko jeden mankament… Sala do zajęć wychowania fizycznego jest niewielka. To ma się jednak zmienić, bowiem grodziski magistrat ogłosił właśnie przetarg na dobudowę nowego skrzydła szkoły, w którym znajdzie się sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Pojawia się jednak pytanie, czemu z tą inwestycją grodziscy włodarze tak długo zwlekali? – W szkole jest sala gimnastyczna, ale teraz chcemy wybudować większą, bo nas na to stać – przyznaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Musimy przystosowywać budynki po reformie oświaty i systematycznie to realizujemy. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 5 czekaliśmy na uregulowanie stanu prawnego jednej z działek – zaznacza.

Jak będzie wyglądać nowa sala gimnastyczna? Budynek powstanie od strony zabudowań znajdujących się przy ul. Składowej. Znajdzie się w nim sala gimnastyczna o wymiarach pola do gry 30 na 24 metry. Dodatkowo powstanie tu zaplecze składające się z małej sali do ćwiczeń (100 m kw.), trybuny dla 50 kibiców, dwóch szatni oraz zaplecza socjalnego. 

Budowa nowej sali gimnastycznej wymusi również przeprowadzenie prac w budynku dydaktycznym. Głównie chodzi tu o wydzielenie nowych klatek schodowych, przebudowę toalet, wykonanie windy oraz dostosowanie obiektu do wymogów przeciwpożarowych. 

To jednak nie koniec w ramach inwestycji na terenie szkoły zostanie wybudowane nowe boisko z nawierzchnią z trawy, które ma zostać ogrodzone. Dodatkowo zamontowane zostaną piłkochwyty. Całość uzupełni bieżnia i skocznia w dal oraz nowa zieleń. 

Warto również wspomnieć, że na dachu sali gimnastycznej pojawią się ogniwa fotowoltaiczne co obniży koszty utrzymania szkoły. Czy jest szansa na uzyskanie dofinansowania z tego tytułu? – Jest, więc będziemy wnioskować o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dodatkowo chcemy starać się o pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tu możemy pozyskać nawet 3 mln zł. Czy nam się uda? Zobaczymy – podkreśla burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Sala gimnastyczna ma być gotowa do połowy grudnia 2019 r. Prace budowlane mają się zakończyć miesiąc wcześniej. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.