Nordic walking w parkrun Pruszków

Pruszków

Szykuje się nie lada gratka dla osób uprawiających nordic walking, które od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć w cotygodniowych biegach – parkrun Pruszków.

Parkrun to biegi na dystansie pięciu kilometrów z pomiarem czasu. Odbywają się one w każdą sobotę przez cały rok. Uczestnicy zbierają się zawsze o godz. 9.00 w pruszkowskim Parku Potulickich. Choć wyniki i zdrowa rywalizacja sportowa nie są pomijane, to nie decydują o udziale w parkrunie. Organizatorzy promują przede wszystkim ideę zdrowego życia, dlatego każdy biegnie własnym tempem bez względu na to, jakie ono jest. Liczy się satysfakcja z pokonania określonego dystansu i świadomość, że zrobiło się coś dobrego dla swojego organizmu.

Niemalże każdy parkrun wyróżnia się czymś szczególnym. Tym razem nie będzie inaczej. W najbliższą sobotę, 5 marca do grona biegaczy będą mogli dołączyć osoby uprawiające nordic walking. –Zapraszamy uczestników do przygotowania na bieg karnawałowych przebrań, aby było kolorowo i śmiesznie. Ponadto zapraszamy do biegu osoby uprawiające nordic walking do inauguracji uczestnictwa w naszej inicjatywie. Mamy już deklarację kilku osób chodzących z kijkami – czytamy na stronie internetowej organizatora.

Zwolennicy „kijków” startują na takich samych zasadach co biegacze. Będą mieli do pokonania identyczną trasę, czyli pięć kilometrów wokół Parku Potulickich (dwa okrążenia – przyp. red.). Osoby te, proszone są o ustawienie się na linii startowej tuż za biegaczami. Udział bezpłatny, jednak standardowo wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej parkrun Pruszków. Następnie należy przynieść wydrukowany numer kodu indywidualnego uczestnika w dzień sportowych zmagań.

Utworzono również wydarzenie na facebooku, dostępne tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.