Nocny pościg za kierowcą lexusa

Region

Policjanci z komendy w Starych Babicach w trakcie nocnego patrolu zwrócili uwagę na kierowcę lexusa. Postanowili zatrzymać go i skontrolować. Kierowca zamiast posłuchać się mundurowych zaczął uciekać...

Funkcjonariusze najpierw przy pomocy tarczy sygnalizacyjnej i użyciu sygnałów uprzywilejowania podjęli próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej. 20-letni kierowca lexusa nie tylko zignorował wspomniane sygnały, ale zaczął uciekać przed mundurowymi. Policjanci ruszyli w pościg. W trakcie ucieczki młody kierowca złamał kilka przepisów ruchu drogowego, m.in. zignorował znak stopu przed przejazdem kolejowym.

Amatora prędkości i mocnych wrażeń udało się zatrzymać dopiero na terenie powiatu pruszkowskiego. 20-latek został ukarany mandatem za wykroczenia i otrzymał punkty karne. – Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu za jego stan techniczny. Mężczyzna usłyszał już zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli polecenia zatrzymania pojazdu – informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.